İşte asker ve polisin yeni keskin nişancı tüfeği
MKE ve Jandarma tarafından yeni geliştirilen yerli nişancı tüfeği terörle mücadelede polis ve askerin işini kolaylaştıracak.Türkiye'deki keskin nişancı tüfeklerinin ithal edildiğini vurgulayan yetkililer, şunları kaydetti:

''Bu ürün özellikle terörle mücadelede asker ve polisin işini kolaylaştıracak. 7.65 mm'lik keskin nişancı tüfeğinin 1200 metre menzili bulunuyor. İlk bu fuarda görücüye çıkarılan ürün, yoğun ilgi görüyor. Burada yeni anlaşmalar yapabiliriz. Fuara gelmeden bir ülkeye ihracat yaptık. Jandarma da kullanmaya başladı. Artık Türkiye'nin kendi üretimi olan keskin nişancı tüfeği var. Aslında geç kalınmış bir üretim. Henüz bu tüfek için bir isim belirlemedik.''-MP5'E ÖZEL SUSTURUCU -

Bunun yanı sıra MP5'e özel susturucu geliştirdiklerini ifade eden yetkililer, ''Normalde susturucu kullanılan silahlarda düşük hızdaki mermiler kullanılır. Bizim yaptığımız susturucu ile MP5'te normal mermilerle ateş edilebiliyor. Bu susturucudan İsrail'e verdik'' dedi.

Yetkililer, MP5'lerin tabancadan bile daha az sarsan tüfekler olduğunu vurgulayarak, bu yüzden jandarma ve polisten büyük ilgi gördüğünü, aynı talebi yurt dışından da aldıklarını söylediler.

Yetkililer, fuarın yerli firmalar için çok faydalı geçeceğine inandıklarını kaydettiler.

Kaynak ZAMAN gazetesi
Gündem İşte asker ve polisin yeni keskin nişancı tüfeği ZAMAN