1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

0-22V 10 Amper Devre şeması

Konusu 'Güç Kaynakları - Besleme Devreleri' forumundadır ve guclusat tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    lm317-power-supply-10a-guc-kaynagi-mj15004.jpg
    schematic-circuit-lm317-power-supply-10a-guc-kaynagi-mj15004.png
    Elimde bulunan eski akülerimin şarj sorunu için bir güç kaynağına ihtiyaç duymuştum. Hali hazırda böyle bir güç kaynağım olmadığı için elimde bulunan bazı eski parçaları değerlendirmek istedim. Şemasını ve yapım aşamasında bazı görüntüleri sunacağım bu devre ile oldukça yüksek akımlarda çıkış alabilmeniz mümkündür. Tüm gerekenler çıkış akımının her 5A lik kısmı için bir adet MJ15004 transistörü ilave etmenizdir.

Bu transistörler normal kullanımda (devamlı) 5A akım değerine ulaşabilmektedir. Kullanacağınız her bir transistör için 5A lik daha fazla çıkış akımı alabileceğiniz anlamı taşımaktadır. Ben tek bir transistör ile uygun koşullarda ve kısa süreli olmak kaydıyla 12A lik akım kapasitesine ulaşmış bulunuyorum. Devre aşırı akım korumasına sahip olup bir tristör ve röle ile çalışmaktadır. Dileyen arkadaşlar farklı bir akım koruması ile destekleyebilirler.

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Şubat 2015
    yavuz40 bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş