2 x 70W amplifikatör Devresi

Konusu 'Amplifikatör Devreleri' forumundadır ve guclusat tarafından 16 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  Amp Ben Philips hoparlörler ile birlikte bir PC'ye bir amplifikatör gibi bir yıldan fazla kullanın. Hemen hemen tüm ses donanımı çalışmıyor, ama bir gün ben ana bilgisayara ve sessizlik kutuları CPU sol ile Ben sessizlik nefret, ben seferber ve bir parti ve küçük düz evrensel bir amplifikatör inşaatı başladı. Düz bir amfi çalışırken neredeyse boş gidiyor, ama disko yapılacak olsaydı, yeterli güç rezervine sahiptir.
  Amplifikatör birkaç ayrı bölümden oluşmaktadır. Güç kademesi entegre devre TDA7294 bir çift gerçekleştirir. Ses, bas, tiz kontrolü ve elektronik entegre devre LM1036 şeklinde düzeltme kullanılan kanalları dengelemek için. Iki güç transformatörleri sorumlu 2A 30V + 18V 0,3 A olan Başlangıçta bir toroidal transformatör ile donatılmış bir amplifikatör istedim, ama bu transformatörlerin yüksek fiyat için, bu fikir düştü beri. Son bölümü PC için özel olarak dizayn edilmiş otomatik hız kontrolü ile daha aktif soğuktur.
  Başarıya giden uzun bir yol: Ben oluşturmak son derece kendi sınıfındaki en pahalı amfi yapmak bu amplifikatör ikinci büyük finansal kayıplar gerektirdiği, hangi başarısız oldu İlk olarak devre LM4780 entegre bir amplifikatöre sahip olması. Bu hisse başına CZK 300 fiyat bir çift 2 x 70W amplifikatör. İki parça yok başardı. Bu kısa devreye karşı dayanıklı olmalıdır rağmen çıkışta kısa devre nedeniyle biri. 20V üzerinden giriş gerilim çıktığında ikinci arıza, düzeltme sabitleyici bıraktı. Ben bu değerli integráků kullanımı düştü ve bir mono amplifikatör içeren hemen hemen aynı devre TDA7294, geçti. Yani iki kullanmak zorunda kaldı. Fiyat yaklaşık 70 CZK çok daha iyidir. Bu devreler I 5 yok Ben neden bilmiyorum heyecanlı bağlantı göstergesi olarak plošňáku biri kötü bir işaret çıkış (I çıkış ve giriş gücü söyledi) ile diğer iki vylítly baca gitti. Bunun yerine çıktı ve GND ile iki çıkış arasındaki hata hoparlör terminalleri bağlı bir sağır edici patlama onun izni, bir başka çift. Ve benim amfi ve terminalleri düzeltme amplifikatör arasına ukápnul teneke üzerinde lehim ile tinkered son kez yok. O 90 civarında CZK fiyat düzeltme için sol ve integrák. Yanan sigortaları diğer bit + bir avuç dahil edildiğinde toplam finansal kayıp, 1200 CZK etrafında idi. Ben salak gibi, ancak bunu ne aramaya biliyorum çünkü bu yazmayın): Ama sonunda istenilen hedefe ulaştı.
  Düzeltme Amplifikatör: Kalbi bir entegre devre LM1036 olduğunu. Ben GES elektronik mağazasından bir kit içinde fark ettim. Bu ses, tiz, bas ve kanal denge ile oldukça sağlam elektronik kontrol devresi bulunuyor. Şiddeti yeterli ölçüde değişim ve fizyolojik düzenleme söyleniyor. Gerçek tasarımında düzenleyici potansiyometre en kısa bağlantı telleri kullanmanız gerekir, aksi halde ses gürültü görünür. Peki, resimdeki gibi değil

  [​IMG]

  [​IMG]

  Güç Amfisi: çıkış katı bir AB sınıfı amplifikatör D-MOS transistör içine gizlenmiş el TDA7294 devresi nispeten yüksek gerilim +-50V kullanımına izin vermektedir. Devre aynı zamanda çıkışında aşırı ısınma ve buna bağlı düşük empedans veya kısa devreye karşı koruma otomatik güç azalması ile donatılmıştır. Toplam THD W (1kHz günah.) 0.005 yaklaşık% 5 mi çok düşüktür. 50W THD% 0.1 'dir. Bu değerler oldukça yeterli bir ortak kulak olan insanlar içindir Maksimum güç etrafında gerçek gücü 70W olan. Amplifikatör giriş kontrol fonksiyonu ve MUTE STAND-BY yönlendirilir. Ve ben bile tıklayarak duymak açmak, ancak yavaş yavaş amplifikatör olacak, bu yüzden yumuşak bir başlangıç ​​fonksiyonu eklendi. O sessiz kontrolü de ana güç anahtarı olarak hizmet iki kutuplu anahtar gerçekleştirilir çünkü hoparlörlere düzeltme amplifikatör aslına sahip güç kapalı hoş olmayan ıslık, çok olsun. Taburcu büyük filtre kapasitörleri önce, sessiz işlevi hoparlör keser. Çıkış amplifikatör hala kulaklıklar için bölücü çıkışına bağlı ve sadece kulaklık üzerinden ses duymak istiyorsanız hoparlörler kapatılır. Ben yatay olarak monte radyatöre doğru açıyla bükülmüş iğneli entegre devreler kullanıldı. İki aynı amplifikatör inşa edilmiş ve daha sonra teller bağlı. Integráku de soğutma plaka güç olumsuz dalı ile ilgili olması dikkat etmek önemlidir.
  [​IMG]

  [​IMG]


  Kaynağı ve Soğutma: Kaynak birincil yan paralel olarak bağlı ve dizi ikincil eşleşen transformatörler bir çift oluşur. Bu iki kutuplu bir güç kaynağı elde etmek için gerekli olan orta dalında bir 60V trafo yarattı. Dikkat edilmelidir transformatörleri bağlanırken bu birbirinden faz ve neodečítala neden anlamda sargı gerilimi. Güç amplifikatör kaynağı acil güncel bir darbe olduğu için düzeltme, darbeli çalışma için dört hızlı diyotlar sağlar. Düzeltme her dal ya da iki 000uF 50V kapasitörler 10 kullanılarak yapılır. Bu değer, gereksiz yere büyük gibi görünüyor, ancak kaynak amplifikatör uygun kondansatör vardır, örneğin kaynaklanan geçerli etkileri kapsayacak şekilde, yüksek çıkış gücünde, mümkün değildir çoğaltılamaz müzik davul grev olabilir. Ses sonra ivme kaybeder ve yetersiz sertlik kaynaklar nedeniyle önyargı gibi görünüyor. Ben kullanılan trafo hala yardımcı sargı oldu. Aynı anda kaynak düzeltme amplifikatör ve aktarma motoru zesilovaného sesinden etkilenmemesi için ikinci fan motoru bağlıdır.
  Belki birisi uygunsuz olduğu amplifikatörü için aktif bir soğutucu kullanmak gibi görünüyor, ama benim durumumda değer. Fiyat masif un-Hıristiyan ve pahalı pasif radyatör göre çok daha küçük boyutları da ısı dağılımı amplifikatör adım olan soğutucu procák götürdü, ve çoğunlukla kullanmak için. Bütün hüner sıcaklığa bağlı olarak aktif hız kontrolü bulunmaktadır. Evde müzik dinlerken güç çıkışı çok küçük ve pratik olarak ısı emici değildir. Fan motoru için voltaj düzenlemesi düşük ve fan hiç dönmez. Pasif bir soğutucu görevi görür. Çıkış gücü artan zaman sıcaklık yavaş yavaş fan hız katıyor artırır, ancak iyi ve fan gürültüsü artan hacmi ile dolaplar biteni kıyasla ihmal edilebilir küçük olur. Hala duymak istiyorsunuz eğer gitmek çünkü Yani fan bir sonucu olarak bunu wobbles ve spin duyamıyorum, bu yüzden, bilmiyorum bunun yerine bir direnç bölücü direnç kullanılan LM317 ayarlanabilir voltaj regülatörü tarafından Denetleyici gerçekleşmiştir. Ben oda sıcaklığında termistör direnç 500ohm buldum, bu yüzden ilk gerilim bölücü direnç olarak ona katıldı. İkinci direnç uygun sıcaklık soğutucu ayarlamak için gerekli hız vermek için bir potansiyometre ile değiştirilir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ben kendi üretim bir ahşap kutu içine yerleştirilmiş amfi tamamladı. Klasik alan konut dinleme hacmi çok küçük uygun çünkü ses kontrolü, 10 RPM potansiyometre kullanılır. Kutunun arkasında giriş ve çıkış RCA konektörler + çıplak tel bağlantısı ve güç kablosu şeklinde bitirmek için hoparlör bağlamak için 4 vida terminalleri sabitlenmiş olan bir metaldir.

  [​IMG]

  Kaplamasız prototip Amplifikatör


  [​IMG]

  Operasyon bitmiş amplifikatör, fan ben nasvítil ledkama ve ilave göstergeler amplifikatör uyarma.


  [​IMG]

  Arka plaka ve ben zatmelil eprosinem zatřel stříbřenkou bu yerler.


  [​IMG]

  Egzoz soğutma havası + kauçuk ayak alt amplifikatörler havayı izin verdiği manzara içinde amp. Için Bilgisayar dikey inşa edilmiş amplifikatör var. Bu pozisyonda, alt transformatörler için yuvarlatılmış kenarları iyi istikrar sayesinde rağmen.


  [​IMG]

  Sıralama PC'ye benim ses sistemi gibi görünüyor. 50W çıkışı için hoparlörler.
  Uygulamada Amplifikatör: Ben ses bir şekilde daha iyi olduğunu söyleyemeyiz bozulma olmadan girdi olarak böyle olduğunu. Ses dinamiği çok iyi devre ve yeterli yedek güç bir sonucudur. Amplifikatör ben o gitti bir gün önce salona yerleştirilmesiyle bir futbol maraton ve ekipmanlar çekerken bizim lise spor salonu sürekli ses tam güçte test etme fırsatı buldu. 8h hiçbir sorun ile tam zamanlı gittikten sonra. Fan 40 ° C hava etrafında üfleme.
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle