1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

75 Ω Dummy yükü

Konusu 'Fm Verici Devreleri' forumundadır ve guclusat tarafından 16 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    1-200Mhz bir frekansta 5 W hakkında iktidara verici çıkış katı kolay ayarlama için basit bir kukla yük. Ben yapay yük direnci olarak vericiler topun yapımında uzun süre kullanılmıştır. Şimdi hecnul ve biraz kıvrımlara biçimde koyun. Bu multimetre için ek bir modül olarak tasarlandı. Temel 75Ω direnç oluşur 29kusů SMD 2,2 K odpůrků paralel bağlı. Sonra basit bir diyot düzeltme takip eder. Benim durumumda bu konuda 200Mhz için çalışan bir ortak 1N4148 vardır. Daha iyi alabilirsiniz ise, yüksek frekansları ölçmek için hiçbir sorun yoktur. Aşağıdaki düzeltme kondansatör ve bu kadar. Ben koruma için küçük bir metal kutu içine bir bütün inşa etti. Altında yan yana yüksekliği odpůrky lehimlenmiştir, kutu ısı yükü ödeme böylece. Bir girişi olarak ben klasik BNC ve 2.5 mm jak çıkışı kullandık.
    Kolayca 24 adet 1,8 K direnç birleştirerek 50Ω yük empedansı elde edilebilir. Dirençler SMD olabilir, ama SMD dirençleri kesinlikle daha az parazit kapasite ve endüktanslardır, ortaya çıkan direniş daha kaliteli olsun.
    Udělátoru rolü bu kadar maksimum ölçülen gerilim bu anten yerine bağlamak ve verici çıkış katı ayarlamak olmasıdır. Bu değer kolaylıkla sonra verici anten ile değiştirilecektir yük için çıkış gücü hesaplayabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş