Android Telefonlara SDCARD üzerinden uygulama yüklemek (apk uzantılı olmayanları)

Konusu 'Android Cihazlar - Telefonlar - Smart TV' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Android telefonlarda bazı uygulamaları çalıştırmak için sadece apk dosyası yeterli olamamaktadır. Bunun nedeni o uygulamanın sistem dosyalarının geçerli yolda bulunan dizinin içinde bulunmamasıdır. Bir çok program apk dosyası telefona kurulduktan sonra wifi yada operatör üzerinden internete bağlanmak istemekte ve bu sistem dosyalarının internetten indirmek istemektedir. Ancak aldığınız apk dosyası lisans korumasına takılırsaki çoğunlukla takılacaktır bu sistem dosyaları internetten kurulamayacak ve sizde bu oyunları telefonunuzda çalıştıramayacaksınız. Bu nedenle bazı oyun yada programlarda apk dosyasının yanında birde klasör içinde bir grup dosya daha verilmektedir. İşte bu sistem dosyalarıdır. Bu tip dosyalar elimize geçtiği zaman bir hafıza kartı vasıtası ile telefonumuza aktarma yapabiliriz.

  Bunun için hem apk dosyasını hemde yanında gelen sistem klasörünü hafıza kartına bilgisayardan kopyalıyor daha sonra bu hafıza kartını telefonumuza takıyoruz.

  Telefonumuzda eğer dosya yöneticisi yoksa (AndExplorer) yada (AndroZip) gibi uygulamalarla hafıza kartına ulaşıp önce apk dosyasının üzerine tıklayıp kuruyoruz.

  Kurulum bittikten sonra sistem dosyasının bulunduğu klasörü uygulamanın çalışması için gerekli olan yola kopyalıyoruz.

  Bu yollar sdcard içerisinde çeşitli grupların altında olabilir.

  Örneğin;

  /sdcard/Android/data/
  /sdcard/gameloft/games/
  /sdcard/data/data/
  /sdcard/data/


  yada uygulamanın kendi ismini taşıyan bir klasörde olabilir. Bunun için kuracağınız uygulama ile ilgili yön gösterici bir döküman varsa bunu takip etmeli yok ise kendiniz sdcard içindeki kök dizinde arama yaparak uygun klasörü bulmalısınız.

  Yukarıda belirttiğim gibi (AndExplorer) yada (AndroZip) gibi uygulamalarla hafıza kartına ulaşıp sistem klasörünü kopyalayıp ardından sdcard dizinine geçerek uykun yoldaki klasörün içinde bu dosyayı kopyalıyoruz.

  Sonrada menüden kurduğumuz uygulamayı açıp keyifle kullanıyoruz.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle