1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Arcelik 37 Tv Ekran Yukarı Kaymis Durumda Nasil Cozulur?

Konusu 'Televizyon Tamir Bilgileri' forumundadır ve Strongfist tarafından 5 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Strongfist

Strongfist Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Ekran yarim gozukuyor,alti siyah durumda.Nasil cozerim,icini acarsam ne yapacagim,tarif eder misiniz.

2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    sadece alt taraftamı sorun var üst kısımda bir sıkıntı yokmu birde kondansatörleri kontrol ediniz beslemeden başlayabilirsiniz..

3. Strongfist

Ödül Puanları:
    0
    Yayının üst bölümü yok.Örneğin kanal logosonu göremiyorum, altta ise bir siyahlık var.Besleme nedir ? Hangi kondansatörleri kontrol edeceğim ? Kontrol ne kontrolü olacak, ben tamirci değilim daha basit izah eder misiniz.

4. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Tamirci değilseniz bu işlemleri yapmanız biraz zor olacağı gibi cihazı daha fazla zarar verebilirsiniz..Besleme devresinin çıkışındaki kondansatörler yada vertikal devresi ayrıca trafo çıkısındakilerden biride olabilir bu işlemleri kontrol etmek için teknik olarak bilgi sahibi olmanız gerekiyor..

5. Strongfist

Ödül Puanları:
    0
    Cevap

Bana bir şemadır bir şeydir verirseniz, nerede olduğunu bilemiyorum, bir vida çevirmek içinde 50 lira vermeyelim tv ciye dedim, kendim bir kaç tornavida çevireyim belki olur, 20 bin volta kapılmadan halledersek iyi olur yardımınızla :)

6. Strongfist

Ödül Puanları:
    0
    Eeekimse cevap vermemis acilll

7. guclusat

Ödül Puanları:
    48
  8. Strongfist

Ödül Puanları:
    0
    Artık çok geç, televizyoncuya götürdüm, iki tane kondansatör değiştirdi, bayıldık paraları.çok geç cevap veriliyor bu forumda.

Son düzenleme: 9 Eylül 2012
  9. guclusat

Ödül Puanları:
    48
    Normaldir arkadaşım paylaşımları yapan tek kişi var diğer kalan 18000 üye sadece ne bulursa işini görüp gidiyor burası paylaşım sitesi paylaşan kişi yok..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş