1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Arduino Uno Baskı Devre (pcb) Yapımı

Konusu 'Pic Uygulama Ve Devreleri' forumundadır ve guclusat tarafından 29 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Arduino UNO yu baskı devre haline getirmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazır bulundurun:
    -7805 regülatör (atmega328 5V ile çalışır )
    -1x 10K, 2x1K direnç (paperduino devresinde kullanılmıştır baskı devre kutu içerisinde kalacağı için kullanmadım)
    -2x 22pF, 2x100uF (elektrolit 16volt), 1x100nF(ben kullanmadım FTDI için gerekli) kondansatör
    -16 MHz kristal
    -buton(reset atmak için)
    -atmega328p
    -28 pinli entegre soketi (lehim yaparken entegreyi yakmamak için kullanacağız)

Devrenizi basit bir şekilde çalıştırmanız için şekil 1 ve şekil 2 deki resimlerde biraz oynama yaptım kendim denedim çalıştı bu adımları yapmanız yeterli. Daha Profesyonel için Şekil-3 e bakınız.

Şekil-1 deki resim paperduino devresinden alınmıştır. Bağlantı ve pin şekillerine dikkat ediniz.

Şekil-1 aperduino

Şekil-2: Proteusda çizilmiş hali

Baskı devre yapmadan önce bread board da (deneme tahtası) deneyiniz.

Şekil-3 Paperduino orjinal

Şekil-5 Hazır PCB

Şekil-4 Kendi Arduinonuz

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş