Aselsan İsrail'e mi satıldı?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve guclusat tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Aselsan'ın hisselerinin yüzde 51'inin İsrail'e satıldığı” yönündeki haberleri değerlendi.
  Bağış, "Böyle birşey yok. Aselsan'ın hisseleri Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı ve Borsa'dadır. Bunlar devredilemez" dedi.
  Egemen Bağış, İstanbul'da Birlik Vakfı üyeleriyle bir araya geldi. Aselsan'ın hisselerinin satıldığı şeklinde çarpık bilgilerin dolaştığını anlatan Bağış, "Bu, hükümeti makul platformda eleştiremeyen zihniyetlerin iftiraya başvurma çabalarıdır" diye konuştu.

  “Yüzde 85’i TSK Vakfı’na Geri Kalan Borsada”  Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Müsteşarımıza 'Bu işin aslı nedir ?' diye sordum.' Efendim öyle birşey yok' dediler. Aselsan'ın hisselerinin yüzde 85' i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme (TSK ) Vakfı'na aittir. Geri kalan yüzde 15 hisse ise, borsadadır. Onlarda da hisse devri yok. Türkiye'de birtakım çevreler rahatsızlar. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dilemeyeceğiz. Türkiye şeffaflaşmaya kalkınmaya devam edecek.”

  “Herkesi Kucaklayacak Bir Anayasanın Hazırlanmasını Önemsiyoruz”  Yeni Anayasa çalışmalarına da değinen Egemen Bağış, milletin ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve herkesi kucaklayacak bir Anayasanın hazırlanmasını önemsediklerini kaydetti.


  “AB’yi Bir Barış Projesi Olarak Görüyoruz”  Egemen Bağış, Avrupa Birliği standartlarının yakalanmasının önemli olduğunu belirterek, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ni, bir barış projesi olarak da gördüğünü sözlerine ekledi.ALINTIDIR:trthaber
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle