Basit Bir PHP Portal Script

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
Kodlamasını kendim yaptığım ve "kalar portal" adını koyduğum php tabanlı basit bir portal scripti.
Scripti spagetti kodlama ile yazdım. Kullanımı kolay bir admin paneli var.

Demo : Ufuk Ali Arslan, cretsiz portal script php, bedava haber script

Admin panel görüntüleri :

002.jpg

001.jpg

Script ile yapabilecekleriniz.
Bir admin panelde olması gereken herşey.
Reklamları panelden silebilir veya değiştirebilirsiniz.
Sitenin keywords ve meta ayarlarını panelden yapabilirsiniz.
SEO uyumlu linkler
Yorum Modülü(spam ve küfür korumalı, onaylı)

Tema desteği yok. Tabi html bilginiz varsa düzenleme yapabilirsiniz.

Scripti çok kısa bir sürede hazırladım. Bu yüzden bir çok eksik ve hatası olabilir. Her türlü görüşe açığım. Eğer faydalı olursa yeni güncellemeler de yapmayı düşünüyorum.

Scripti isteyen istediği gibi değiştirip kullanabilir(kendi yapmış gibi göstermemek kaydıyla)

kalar portal v 1.0
Kurulum :
Ana dizindeki ve admin klasörü içindeki baglan.php dosyasındaki mysql ayarlarını yapın.
Dosyaları web sitenize atın.
Admin klasörünün ismini değiştirip, admin panele bu yeni isimle girmeniz faydanıza olacaktır.
portal.sql dosyasını içe aktarın.
Kullanım :
Admin panele girin.(www.siteadresi.com/admin) İlk girdiğinizde yönetici hesabı oluşuturulucak.
Sitenin sağ üstte bulunan linklerini Dış Bağlantı Düzenle linkinden değiştirebilirsiniz.
Anasayfa - Haberler vs gibi ana linkleri ise kategoriler bölümünden düzenleyebilirsiniz.
Kategorilerde bulunacak yazıları, içerik ekle/düzenle ile yapabilirsiniz.
Haberler kategorisine eklenen yazılar ana sayfada çıkar. İçerik ekle bölümüne girdiğiniz zaman
özet ve içerik isimli iki büyük kutu olacak. Eğer içerik Haberlere eklenecekse özet kısmı doldurulmalı.
Diğer kategorilerde özet boş bırakılabilir. Özet kutusuna yazdıklarınız ana sayfada devamı linkine kadar olan kısımdır.
İçerik ise devamı linkine tıklandığında görünür.

Eklentiler

Geri
Yukarı