Başlat menüsü kayboldu!!..

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Online

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.183
  Ödül Puanları:
  48
  Arkadaşlar genelde oyun oynarken bu sorunları sıklıkla yaşarız,nedeni ise inidirdiğimiz oyun kendi tolbarını indirip,kendi ana sitesine yönlendirir.Sistem koruyucusu antivirüs olarak algıladığı bu hamleyi bloke eder.Tabiki sonuçta başlat menüsünü masa üstünde göremeyiz.Kısaca böyle tarif edeyim.

  Gelelim asıl konumuza;Bilgisayarınızı yeniden başlatın,maus okunuzu başlat simgesinin daha önceki yerine getirip bekletin,başlat simgesi windows başlayınca çok kısa bir süre görünüp(iki saniye) tekrar kaybolacaktır,bu sırada çok hızlı bi şekilde simgeyi yakalayıp tıklamalısınız.Yakaladınız varsayıp devam ediyorum.Yine ikinci bir hamle ile bu defa çalıştır menüsünü yakalayıp tıklamalısınız,çok seri hareket etmelisiniz,yakaladınız umarım,şimdi rahatlayın artık hız gereksiz. şu kodu kopyalayıp; %userprofile%/Application Data\Microsoft\Internet Explorer yapıştırın ve "enter" tuşlayın!!!..
  [​IMG]
  Arkadaşlar windows başladığı ilk anda bu menü simgesi çok çok kısa bir an görünüp tekrar kaybolur,menüyü görünce üzerine tıklayıp hemen yakalamalısınız.açılınca yine çok seri bir şekilde çalıştır menüsünü yakalayıp tıklamalısınız.

  kodu yazınca alt resimde işaret edilen dosyayı göreceksiniz.

  [​IMG]
  >>>>>>>>
  [​IMG]
  Eğer geri gelmez ise sistemi yeniden başlatın.Yöntem bizzat tarafımdan denemiştir sonuç olumlu%%


  Başlat-Çalıştır Aracının Kaybolma Sorunu;


  Burada küçük bir örnek sundum.Başlat çalıştır aracının kaybolması sorunu bu şekilde olur.(resimlere bkz)

  Windows XP profesyonal işletim sistem'i kullanıcıları bir çok sorunlarınızdan biride zaman zaman başlat menüsü,görev çubuğu ve başlat menüsünden bazı servislerin kaybolduğundan dert yanarlar.Bu görsel anlatımdaki gayemiz kullanıcıların başlat menüsünü görüp öğrenmelerini ve başlat menüsüne dikkatlerini çekmek içindir.BAŞLAT MENÜSÜ görüldüğü gibi istenirse amacımıza göre yeniden düzenlenebilir.İstemediğiniz hizmetleri başlat menüsünden kaldırabilirsiniz.

  Buradan size basit bir örnek vereyim.Bizler bilgisayarımızla çalışırken,windows'umuzda son açıtığımız dosyaların notlarını günlüğüne kaydeder.İşte bu son kullanılan dosya notlarını başlat menüsünden istersek kaldırabiliriz.

  Başlat menüsünü iyice inceleyin işinize yaramayan hizmetler dizininden satır üzerine tıklayın ve hangisini kaldırmak isterseniz,çıkan pencereden"etkin"seçeneğini klikleyin,"uygula ve tamam'ı"tıklayın.

  Başlat menüsünden,yada bilgisayarımdan (X)hizmet kayboldu bulamıyorum,nasıl geri getiririm diye bir sorununuz varsa yapacağınız ilk iş,bu görsel anlatımdaki gibi "başlat menüsü"dizinindeki hizmetler sekmesinin kontrol edilmesi olacaktır.

  Başlat,çalıştır'a komut olarak"gpedit.msc"yazıp tamamı tıklayın.çıkan yüzden"yönetim şablonları sekmesine tıklayın ve başlat menüsü karşınıza gelir.

  Başlat/çalıştır komut satırına gpedit.msc yazıp enter tuşlayalım.

  [​IMG]Bu Resim Küçültülmüşdür Gerçek Boyunu Görmek İçin Tıklayın.Gerçek Boyut 571x313 ve 34KB.[​IMG]
  Gelen sayfadan(alt resim)başlat menüsündeki A'dan Z'ye,başlat menüsündeki hizmetler tablosu olmalı.Bu tablodan yapmak istediklerimiz'e mausumuzla çift tıklayıp;uygula veya yapılandırılmadı diye işaretliyoruz..
  [​IMG]

  [​IMG]

  Üst resimdeki görmüş olduğunuz sekmeler'in tümü başlat menüsündeki görevleri bilgisayarımızda ifaa ederler.Bilgisayarımız'ın başlat menüsünde görülen tüm eksiklikleri bu sayafadan giderebiliriz..Bunun için "yapılandırılmadı" veya "devredışı" seçimlerini işaretleyebiliriz..Hizmeti durduracaksak,"etkin"olarak işaretlendirmeliyiz...

  ---------- Sonra gönderilen Saat 00:06 ---------- İlk önce gönderilen Saat 00:06 ----------

  İkinci Yöntem;

  Masaüstünü göster iconunuz kaybolduysa geri getirmek çok basit.


  ilk olarak ;

  C:\Documents and Settings\*(kullanıcıadınız)*\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

  dosyasında Masaüstünü Göster iconunu başlat çubuğuna sürükleyerek masaüstünü göster iconunuza kavuşabilirsiniz. Eğer bu lokasyonda Masaüstünü Göster iconu yoksa.

  sırasıyla;

  Başlat=>Çalıştır=>notepad yazıp enter larız.

  ardından açılan notepade;

  [Shell]
  Command=2
  IconFile=explorer.exe,3
  [Taskbar]
  Command=ToggleDesktop

  yazıp Farklı Kaydet ile Masaustu.scf olarak kaydederiz.

  burda önemli olan kayıt türü kısmında “Tüm Dosyalar” şıkkının seçili olmasıdır.

  Bu kaydettiğimiz Masaustu.scf yi C:\Documents and Settings\*(kullanıcıadınız)*\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch dosyasının içine atıp yine başlat çubuğunuza yahut istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.

  Eğer hızlı başlattan bir kısayolu masaüstüne sürüklemek isterseniz. Ctrl+Taşımak istediğiniz icon şeklinde sürükleyiniz. Yanlış işlem yaparsanız Ctrl+Z kısayolu ile geri alabilirsiniz.

  üçüncü yöntem

  Arkadaşlar üçüncü yötem ise başlat menüsü ile birlikte ekranda hiç bir şey görünmüyor diyorsanız şöyle yapın bu yöntemi tavsiye etmememin nedeni ise bir çok proğramı yeniden çalıştırmanız lazım ondan tavsiye etmedim.


  Şöyle yapın;Bilgisayarınızı resetleyin,sürekli "f5" tuşlayın ard arda.Sonuçta güvenli kipte başlatacaksınız.Karşınıza gelen sayfadan güvenli kipte çalıştır satırını onaylayın.Başlat menüsü görünecektir denetimden kullanıcı hesaplarına tıklayın ve yeni bir hesap olusturun.çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için tıklayın,kullanıcı değiştir sekmesine tıklayınca oluşturduğunuz hesaba giriş yapmak için tıklayın hepsi bu kadar.
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Başlat menüsü kayboldu
 1. guclusat
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  1.036

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle