1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Bilgisayar dersi sınav soruları

Konusu 'İşletim Sistemleri' forumundadır ve FORCİBLE20 tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. FORCİBLE20

FORCİBLE20 GOLDMASTER AR-GE DESTEK

Ödül Puanları:
    0
    S-1. Windows gezgini penceresinin sol tarafında bulunan S-7. Kullandığımız bilgisayara bağlı olan yazıcı,fare,klavye,
    nesnelerin solundaki küçük kutuda bulunan [-] ve [+] ekran v.s. donanımlarla ilgili her türlü ayarlamaları
    işaretlerinde tıklama yapılınca ne olur yapmak için hangi komut kullanılır.
    A- [-] tıklanınca windows pencerelerindeki bilgilerde A-Başlat-programlar-Belgeler B-Başlat-Belgeler-Ayarlar
    azalma,[+]tıklanınca bilgiler artma olur. C-Başlat-Ayarlar-Denetim masası D-Başlat-ayarlar-Yazıcı
    B- [-]tıklanınca bilgiler çoğalır,[+]tıklanınca bilgiler azalır
    C- [-]ve [+]tıklanınca bilgilerde bir değişiklik olmaz S-8. “Fare Özellikleri”diyalog penceresinde hangi sekmeler
    D- Hepsi doğru bulunur.
    A-Düğmeler-göstergeler-Genel
    S-2. Windows gezginini başlatmak için aşağıdakilerden hangisi B-Göstergeler-Hareket-genel
    uygulanmalıdır. C- Genel-Hareket-Düğmeler-Özellikler
    A- Başlat-Ayarlar-windows gezgini D- Düğmeler-Göstergeler-Hareket-genel
    B- Başlat-programlar-Windows gezgini
    S-9. Windows 95 ekranındaki görünümü,ekran koruyucularının
    C- Başlat-Donatılar-Windows gezgini kullanımı ,menulerde kullanılan fontlar ve renklerle ilgili
    D- Başlat-Belgeler-Windows gezgini her türlü seçim ve ayarlamalar için hangi komutlar kullanılır
    A-Başlat-Ayarlar-denetim masası-Görüntü
    S-3. Bir dosyayı fare ile seçili duruma getirirken daha önce seçilmiş B-Başlat-Ayarlar-denetim masası-Program ekle-kaldır
    olan dosya veya dosyaların seçili olma özelliklerinin kaybolma_ C-Başlat-Ayarlar-Denetim masası-sistem
    sını istemiyorsanız ne yapmanız gerekir. D-Başlat-Ayarlar-denetim masası-Joystick
    A-Başka dosyaları seçerken Tab tuşu basılı tutulur
    B-Başka dosyalar seçilirken Alt tuşu basılı durumda olmalıdır. S-10. Denetim masasındaki .................................... simgesinde
    C-Başka dosyayı seçili duruma getirirken Ctrl tuşu basılı çift tıklama yaparsanız sisteme o ana kadar kurulmuş olan
    Tutulmalıdır fontlar bir pencere içinde listelenir,cümlesindeki boş yere
    D-Başka dosyalar seçilirken Shift+T tuşları basılı tutulmalıdır. aşağıdakilerden hangisi gelmelidir
    A-Yazıcılar B-Yazı tipleri C-Görüntü D-Hızlı bul
    S-4. Seçili durumda olan dosya veya dosyaları bulundukları yerden
    panoya taşıyan komut aşağıdakilerden hangisidir. S-11. Program ekle-kaldır özellikleri diyalog kutusunda aşağıdaki
    A-Düzen-Sil B-Düzen-Temizle C-Düzen-Kopya D-düzen-Kes sekmelerden hangisi bulunur.
    A-Yükle-kaldır-Windows kur-Özellikler
    S-5. Windows gezgini penceresinin Sağ tarafında dosyaların DOS B-Windows kur-Özellikler-Başlangıç disketi
    ortamında olduğu gibi bütün ayrıntıları ile listelenmesini C-Yükle/ kaldır-Windows kur-Başlangıç disketi
    istiyorsanız aşağıdakilerden hangisini kullanırsınız.

Sayfayı Paylaş