1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Bilgisayarınıza vBulletin Kurun [LocaLHost]

Konusu 'webmaster, script, Uygulama,Anlatım' forumundadır ve guclusat tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Dökümanda Bilgisayarınıza(localhost) nasıl vbulletin kuracağınızı anlatıcam

Öncelikle EasyPHP tarzı bi programa ihtiyacınız var...

Ben EasyPHP 1.8 Kullanıyorum sizde onu indirebilirsiniz.

DOWNLOAD EASYPHP

Programı indirip kurduktan sonra işlemlere başlıyoruz

İlk Olarak programı açıyoruz.Resimde görüldüğü gibi e işaretini tıklayıp konfigurasyon>phpmyadmin e tıklıyoruz

Database oluşturuldu.

Şimdi önceden indirmiş olduğunuz vbulletinin upload klaösründeki tüm dosyaları kopyalaın.Masaüstünde forum adında bi klasör oluşturun.Kopyaladığınız dosyaları bu klaösürn içine atın.

Bu klasörü C:/Program Files/EasyPHP/www içine atın

Sıra geldi config ayarına

C:\Program Files\EasyPHP1-8\www\forum\includes klasörüne girin ve config.new.php dosyasının adını config.php olarak değiştirin.Ardından dosyayı açıp bir ayar yapmanız gerekecek

Database ismi isteyen bölüme oluşturduğunuz db nin adı
    Kullanıcı ismine root, Şifreyi boş bırakın

değiştirmeleri yaptıktan sonra kaydedip çıkıyoruz

Artık vbulletinimizi yükleyebiliriz.

http://localhost/forum/install/install.php girerek kuruluma başlıyoruz..

next next deyip sona kadar gelioruz.Aşamaların birinde Kullanıcı adı ve şifre isteyecek . Onlarıda doldurup nextliyoruz..

En son ise install.php ve init.php yi silmemiz gerekiyor.Bunları silip kurulumu bitiriyoruz...

vBulletin öğrenemk isteyenler için çok yararlı olur.Ben böyle öğrendim

NOT:localhosttan forumunuza girebilmek için easyphp programını açmalısınız.Yoksa giremezsiniz

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş