CES 2015'te gövde gösterisi yapacak

usta 77

Tanınmış Üye
Kayıtlı Üye
LG, CES 2015'te gövde gösterisi yapacak

LG, CES 2015'te tanıtacağı yeni Quantum Dot teknolojisi ile adeta gövde gösterisi yapacak.

LG Electronics, 6-9 Ocak 2015 arasında Las Vegas'ta düzenlenecek olan 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES), genişletilmiş TV ürün gamının en yeni üyesi Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV'lerini görücüye çıkartacak. LG'nin 4K ULTRA HD TV'leri geleneksel LCD TV'lere oranla çok daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunuyor. Quantum Dot teknolojili yeni 4K ULTRA HD TV'ler 2015 yılında LG'nin diğer Ultra HD ve OLED TV ürünlerinin yanında kullanıcılarla buluşacak.
LG'nin Quantum Dot teknolojili ekranları sahip oldukları son derece geniş renk dizisi sayesinde 4K içeriklerin gösterilmesi için oldukça ideal bir alan oluşturuyor. 2 ve 10 nanometre arasında değişen boyuttaki nano kristalleri kullanarak çalışan Quantum Dot teknolojisi sayesinde bu küçük kristaller boyutlarına göre değişen farklı renkler yayıyorlar. LCD arka ışıklandırmasının önüne yerleştirilen kuantum noktaları sayesinde görüntülerin renk üretim hızı ve genel parlaklığı inanılmaz derecede artırılabiliyor.
Nano boyutlu noktacıkların ürettiği olağanüstü canlılıktaki renklerle birlikte Quantum Dot teknolojisi LG'nin 4K ULTRA HD TV'lerin IPS ekranlarının üstün kalitesini daha da ileriye taşıyor. LG'nin yüksek renk hassasiyetine sahip ve geniş görüş açılı IPS panellerinin renk üretim hızında, TV'nin içine yerleştirilen kuantum noktacıkları sayesinde geleneksel LCD/LED TV'lere göre yüzde 30'dan fazla artış sağlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri
Yukarı