1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

ComboFix Nedir? Neye Yarar?(Kesinlikle Okuyun..)

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.104
  Ödül Puanları:
  48
  Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flaShdiSk ve nadir de olSa dikkatSiz yazılan CD’lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun doSyaSını başarılı bir şekilde bilgiSayarınızdan Siliyor..
  Amvo.exe Nedir DiyorSanız?
  Popüler antivirüS yazılımlarının neredeySe hiçbirinin tam çözüm Sunmadığı bu zararlı uygulama kendini SyStem32 klaSörünün altına atıyor.. En tehlikeli özelliği iSe SiSteminize bulaştıktan Sonra kendini kopyalamaSı ve gizlemeSi..

  Amvo.exe‘nin Zararları Nedir DiyorSanız?
  Yerleştiği SiStemin performanSını fazlaSıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda “Gizli” durumda olan klaSörlere erişilmeSini engelliyor, yazılım bulaştıktan Sonra “KlaSör Seçenekleri > Görünüm” bölümünden tüm klaSörleri görünür yapSanızda Sonuç değişmiyor..
  Amvo.exe‘den NaSıl Kurtulurum DiyorSanız?
  ComboFix’i bilgiSayarınıza indirin ve maSaüStüne aldıktan Sonra çalıştırın (ViSta kullnıcıları programın üzerine Sağ tuş ile tıkladıktan Sonra “Yönetici Olarak Çalıştır” Seçeneğini kullanmalıdır).. Eğer bilgiSayarınız “Güvenli Kip”te değilSe aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın.. Karşınıza çıkan yönergelere “Evet/YeS” diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan Sonra ComboFix gerekeni yapacak ve Sonuçları C:’nin içeriSine attığı log doSyaSında Size bildirecektir..
  Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan Sonra alternatif olarak Dracula VirüS Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf doSyalarını SiStemden temizlemenizde fayda var..
  TavSiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kıSmen de olSa korunmak için bilgiSayarınıza taktığınız flaShdiSk ve CD’leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil “BilgiSayarım”dan ilgili Sürücünün üzerine Sağ tuş ile tıklayıp “Araştır SekmeSinden açmanızda fayda var..
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş