1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

compaq pdp124p pc power supply arızası

Konusu 'Güç Kaynakları - Besleme Devreleri' forumundadır ve mylifese tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. mylifese

mylifese Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    6
    compaq pdp124p nette şemasını bulamadım. pc power supply arızası şöyle 5v çıkış voltajı 30sn gibi kısa süre sonra 0v oluyor.uc3845 besleme voltajı bu süre zarfında da 12v kesiliyor. uc3845 out-gnd voltajı 0,08v ölçüldü.uc 3845b yenisiyle değiştrildi.top244p ve c358ha sağlam,scy99112p yeşil kablo ve gri ile birlikte ayrı bir kart devresinde bulunuyor.
    kulllanılan elektronik elemanlarının bazıları uc 3845b,scy99112p (dıp 14) nette pdf bulamadım,top244p,c358ha,hızlı diyot ve mosfetler sağlam ,çıkış kondansatörler sağlam , smps trafo 0,2ohm power supply değerlendirmek istiyorum. yardımlarınınzı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş