1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

D-Smart Arıza Notları

Konusu 'Uydu Cihazların Tamir Bilgileri' forumundadır ve tvtekniker tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. arsimet

arsimet Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    bende yeni besleme takktım dsmart next 9500xcıs cihaz açıldı ses bir middet sonra gitti acaba neden olbilir acil yardım

2. AyEn

AyEn Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    merhaba ustam.tamıre next d smart 9500 modelı geldı.ılk etapda arıza besleme katında ıdı.opamp entegresını elektrolıtık kondanstorlerı ve optokupler olan pc 817 yı degıstırdım.ve besleme katı uzerındekı yazan voltajları noktası noktasına vermeye basladı.buraya kadar tamam. fakat fark ettım kı anakart uzerınde bulunan stv6414ad entegresınde catlak var uzerınde.beslemeyı taktıgım anda suphelendıgım uzere bu entegreden ısı ve duman geldı.onuda sıparıs ettım ve degıstırdım.cıhaz suanda acılıyor ama bu entegre uzerınde asırı derecede bır ısı var bır dakıkadan daha kısa bır surede elle dokunulmayacak kadar ısı emydana gelıyor bu entegrede.sızden rıcam bana bı yol gostermenız.tesekkurler.

3. lider19

lider19 Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    6
    arkadaşım voltajla ilgili ola bilir beslemeden aşırı voltaj geliyorsa yakar devresini kontrol ed aşırı ısınmayacak kolay gelsin

Sayfayı Paylaş