1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

dB geri yükleme (bigdump.php)

Konusu 'webmaster, script, Uygulama,Anlatım' forumundadır ve guclusat tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Bu konuda sunucusunda SSH/Telnet desteği olmayan kullanıcılar için veritabanı yüklemede kullanılabilecek ikinci bir seçenek olan bigdump.php anlatılmıştır

İşlemlere başlamadan önce bu konuyu tamemen okuyun ve ardından işleme adım adım okuyarak devam edin

1- Öncelikle aşağıdaki linkten bigdump.php dosyasını indirin

http://www.ozerov.de/bigdump/usage/

2- Boş bir db(veritabanı) oluşuturun. Farzumahal bilgileriniz aşağıdaki gibi olsun (eğer hedef db boş olmaz ise yükleme işlmi esnasında sorun çıkabilir)

Kod:
    Veritabanı adı : divran
    Kullanıcı adı : tespara
    Şifre : 123
    3- Bigdump.php dosyasının ayarlarını aşağıdaki şekilde ayarlayın.
    40.-43. satırlar arası

PHP:
    $db_server   'localhost';
    $db_name     'divran';
    $db_username 'tespara';
    $db_password '123';  

65. satır karakter setinin tanımlandığı değişken olup en önemli kısımlardandır

PHP:
    $db_connection_charset 'utf8';  

Geri yükleme esnasında kullandığınız connection collation sunucudaki ile aynı olmaz ise latince olmayan karakterlerin tümünde sorun çıkar
    • Avrupa Konumlu sunucular için mySQL Connection Collation = UTF8
    • USA konumlu sunucular için mySQL Connection Collation = latin1
    77. satır

PHP:
    define ('MAX_QUERY_LINES',30000);  

4-Bu ayarlar bittikten sonra dosyayı kayıtedin ve sunucudaki geri yüklemek sitediğiniz veritabanı yedeğinin bulunduğu dizin içine yerleştirin

genelde (public_html veya httpdoc)

5- dosyayı aşağıdaki komut ile çalıştırın

PHP:
    http://www.site.com/bigdump.php
    Eğer her şey doğru şekilde ayarlanmış ise aşağıodaki resme benzer bir ekran ile karşılaşırzınız

6- Resimde kırmız çerçevede işlem yapılabilecek veritabanı yedeklerini görebiliyorsunuz.Burada iki seçeneğiniz var

Start Import tıklayarak geri yüklem işlmini başlatmak
    Delete file tıklayarak veritabanını silmek

ilk seçeneğe tıklayarak geri yükleme işlmeini başlatıyoruz

7-Yükleme işlemi sorunsuzca bittiği zaman aşağıdaki gibi işlemi istatistiksel olarak bir tablo halinde görebileceksiniz

1. Sunucuda kullanılan mysql connection collation u yetkili mercilerden öğrenebilrsiniz. Yanlış seçim karakter sorunlarına yol açar
    2. Bu scripti yazan Alexey Ozerov doğabilecek sonuçlar için hiç bir garanti vermemiştir
    3. Ben bu scripti kullanarak en fazla 95MB db yükledim fakat daha fazlasını yükleyenide duydum

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Şubat 2016
  2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    // Other Settings
    $filename = "dosya.sql"; //Yedek dosyasinin ismi
    $linespersession = 500; // Her seferde sorgulanacak satir sayisi
    $delaypersession = 0; // Her tekrardan once milisaniye cinsinden bekleme suresi (2000=2saniye)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş