Dini Program ve Belgeler Arşivim

Konusu 'Kültür - Sanat Ve Tarihimiz' forumundadır ve guclusat tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.183
  Ödül Puanları:
  48
  Arabic School 1.0 (Kısıtlamalı) WİNDOWS TÜMÜ


  Programın Açıklaması : Harika bir program. Size resimli ve sesli arapça öğretiyor. Kullanımı çok kolay. Size 1 saatte arap alfabesini öğreteceklerini vaadediyorlar. Deneme sürümünde programın bazı özellikleri kısıtlı. Tam sürüm fiyatı 24.95 dolar.,


  İNDİR  Kur'an Öğreniyorum 1.2 (Ücretsiz) Windows Tümü


  Programın Açıklaması : Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur'an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.

  Benzer Küme Tekniği: 28 Kur'an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur'an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.

  Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur'an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)

  Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur'an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.

  Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998'de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur'an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

  Bu versiyonuyla gelen yenilikler:

  Tek paketle kurulum

  Yasin suresi ve Amme cüzünden sureler

  Kullanım Kılavuzu

  İNDİR

  Islam 6.0 (Ücretsiz) Windows Tümü

  Programın Açıklaması : Islam programı, ingilizce olarak islam dini hakkındaki bütün bilgileri içeriyor. Kur'an-ı Kerim, Hadis küllüyatı, namaz resimleri ve vakitleri, esmaul hüsna, hicri takvim, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) hayatı, ibadet konuları. islami kavramlar v.s.

  Programın veritabanında bulunan bilgilerde arama yapabilir, dilerseniz html dosyalarına çevirerek web sitenizde kullanabilirsiniz.

  Programın yazı, renk ve görüntüsünü beğendiğiniz şekilde degiştirip, özelleştirebilirsiniz.

  Ayrıca hem okurken, hem de Kur'an-ı Kerim dinleyebilirsiniz.

  İNDİR

  Allah'ın Güzelliklerinden Bir Demet 1 (Ücretsiz Windows Tümü)

  Programın Açıklaması : Türkiyenin en çok okunan yazarlarından biri olan Harun Yahya'nın Allah'ın yarattığı güzel şeyleri anlatan kitabının birincisi...

  Not:Kitap ziplenmiş Word dosyası halindedir

  İNDİR

  Mucizeler Zinciri (ücretsiz) WİNDOWS TÜMÜ

  Programın Açıklaması : Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından biri olan Harun Yahya'nın yaratılış hakkındaki mücizeleri ve evrim yanılgısını anlattığı kitabı...

  Not: Kitap ziplenmiş Word dosyası halindedir

  İNDİR

  KURAn'dan Genel Bilgiler (ücretsiz) WİNDOWS TÜMÜ

  Programın Açıklaması :

  Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından biri olan Harun Yahya'nın Kuran'dan bize bazı genel bilgileri açıkladığı kitabı...

  Not: Kitap ziplenmiş Word dosyası halindedir.

  İNDİR

  Kuran'ın Bazı Sırları (ücretsiz) Windows Tümü

  Programın Açıklaması : Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından biri olan Harun Yahya'nın Kuran'da bulunan bazı sırları bizlere anllattığı kitabı.

  Not:Kitap ziplenmiş Word dosyası halindedir.

  İNDİR

  Kuran Darwinizm'i Yalanlıyor (Ücretsiz) Windows Tümü

  Programın Açıklaması : Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından biri olan Harun Yahya'nın Darwinizm'in yani evrim teorisinin Kuran tarafından da yalanlandığını anlatan kitabı...

  Not: Kitap ziplenmiş Word dosyası halindedir

  İNDİR

  aLINTIDIR
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle