1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Dipol Anten Yapımı

Konusu 'Fm Verici Devreleri' forumundadır ve Serkan Kul tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Serkan Kul

Serkan Kul Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0

Merhaba bır dıpol anten yaptım 101.7 frekansı ıcın 1.50 1.50 olculerınde 600w verıcıde kullanıcam sormak ıstedıgım balun sartmı ve verım alabılırmıyım bununla daha denemedım

2. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Balun şart değil ama balunun görevi filitre etmektir..Takmakta fayda var diye düşünüyorum.

3. Serkan Kul

Ödül Puanları:
    0

pekı boyu normalmı uzun geldı bana sankı :D bırde 600w verıcıde fm verım alabılırmıyım yanlıs bıse yapmak ıstemıyorum daha takmadım

4. Serkan Kul

Ödül Puanları:
    0
    ben tam dalga boyuna gore yaptım antenı ceyrek dalga hesabına gore 4 e bolmem gerekıyor uzunlugu aradakı fark nedır tam dalgayla ceyrek dalga arasındakı fark nedır tam dalga kalsa kaybım ne olur?

5. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
  6. Erkan Kul

Erkan Kul Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    ben antenı vericiye taktıgımda verici normalde 48c de calısırken hemen 73 dereceye cıkıyor ve sınyal sesı verıp kapanıyor anten demı sorun var acama bırde kontrol kalemını anten bolumune tuttugumda ısıgı yanıyor? neden olabılır acaba

7. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    işiğın yanması normaldir yüksek frekans olduğundan kontrol kaleminin ışığı yanıyor. swr fazla olursa yine yapar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş