1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Dosya Transferi?

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Dosya paylaşımı için vbox üzerinde aygıtlar altında bulunan misafir eklentilerini yükle

Seçeneğini seçip yükleme yapman gerek. Yükleme bittikten sonra sanal pc de kurdugun sistem üzerinde bilgisayarıma gel ve cd drive (D:)VirtualBox guest additions diye bi bölüm göreceksin. sag tıkla ve aç ... Yüklemen gerek dosyaları göreceksin. Ordaki dosyayı yükle. Sistemine uygun olanı.

Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatman gerek. Açıldıktan sonra

Yine aygıtlardan "paylaşılan dizinler" e gel. orda eklemek istediğin dizini seç. Ben kullanıcı dizinim olan cwkursad dizinini seçtim.ve ekledim. Daha sonra :

"çalıştı"ı aç ve "cmd" komutunu gir ve enterla.

C: dizinine gelene kadar "cd.." komutunu uygula. C: dizinine geldikten sonra yazman gereken

net use x: \\\\vboxsrv\\paylasyıgın_dizin Bu komutu gir ve enter la. Şöyle bi yazı çıkarsa başarı ile dizini paylaştın anlamına gelir
    The command completed successfully

Bu işlemlerden sonra yine sanaldaki bilgisayarımı açtıgında network location ’da paylaştıgın dizini göreceksin. Yapman gerekenler bunlar. Bi kaç ekran görüntüsü ekliyorum ... Takkıldıgın yerlerde yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Paylaşımdan bi görüntü..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş