• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Dreambox ile Digiturk anten kurulumu.(mdu lnb)

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Offline
#1
DIGITURK ve DREAMBOX
Eğer Dreambox’ınızı kurulu bulunan Digiturk anten sistemine bağlarsanız pek çok kanalı alamadığınızı göreceksiniz. Bunu aşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1.ADIM
SETUP menüsünden Service Searching’i seçin
2.ADIM
Satelite Configuration menüsünü seçin
3.ADIM
Şekilde de görüldüğü gibi non-standart user defined configuration’ı seçip ok tuşlarıyla LNB üzerine gidip OK tuşuna basın.
4.ADIM
LOF/L: değerini 10000 olarak değiştirin.ve YEŞİL tuşa basarak yaptığınız değişikliği saklayın.
Daha sonra uyduyu taratın. Sınırlı sayıda kanal bulduğunuzu göreceksiniz. Bulamadığımız diğer kanalları bulabilmek için 5.adıma geçin.

5.ADIM
Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.
6.ADIM
Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.
7.ADIM
Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.
8.ADIM
Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.************************************************** ********************************************
Buda MDU2 lnb ile merkezi sistemde digiturk kurulumu :

evet 500 içinde ayar varmış bugün şans eseri buldum.


Apartman Merkezi sistemine MDU2 lnb takmışlardı.Biliyorsunuz mdu lnbde 9550 giriliyor.dolayısıyla vertikalları alırken horizantallar gelmiyordu.9925 girdiğimdede tam tersi horizabtalları alırken Vertikallar gelmiyordu.İşin gerçeği ilk sayfadaki ayarları yaptım olmayınca mdu2 lnb takılmasına üzülmüştüm.Bugün rastgele karıştırırken Baktım bazı kanallardan sinyal aldım.frekansına baktım 675 sayı fark vardı.Hemen alamadığım frekanslarıda vertikal yapıp 675 sayı arttırdım ve gelmeyenlerde gelmeye başladı.
işte benim ayarlar:
Örnek : 11678 h 30000 frekansı için

emeği gecenlere teşekkürler