1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Dreambox ile Digiturk anten kurulumu.(mdu lnb)

Konusu 'Dreambox' forumundadır ve guclusat tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    DIGITURK ve DREAMBOX
    Eğer Dreambox’ınızı kurulu bulunan Digiturk anten sistemine bağlarsanız pek çok kanalı alamadığınızı göreceksiniz. Bunu aşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1.ADIM
    SETUP menüsünden Service Searching’i seçin

2.ADIM
    Satelite Configuration menüsünü seçin

3.ADIM
    Şekilde de görüldüğü gibi non-standart user defined configuration’ı seçip ok tuşlarıyla LNB üzerine gidip OK tuşuna basın.

4.ADIM
    LOF/L: değerini 10000 olarak değiştirin.ve YEŞİL tuşa basarak yaptığınız değişikliği saklayın.

Daha sonra uyduyu taratın. Sınırlı sayıda kanal bulduğunuzu göreceksiniz. Bulamadığımız diğer kanalları bulabilmek için 5.adıma geçin.

5.ADIM
    Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.

6.ADIM
    Manual Transponder Scan menüsünde aşağıdaki şekilde görülen değerleri girin ve taratın.

7.ADIM

8.ADIM

************************************************** ********************************************
    Buda MDU2 lnb ile merkezi sistemde digiturk kurulumu :

evet 500 içinde ayar varmış bugün şans eseri buldum.[​IMG]

Apartman Merkezi sistemine MDU2 lnb takmışlardı.Biliyorsunuz mdu lnbde 9550 giriliyor.dolayısıyla vertikalları alırken horizantallar gelmiyordu.9925 girdiğimdede tam tersi horizabtalları alırken Vertikallar gelmiyordu.İşin gerçeği ilk sayfadaki ayarları yaptım olmayınca mdu2 lnb takılmasına üzülmüştüm.Bugün rastgele karıştırırken Baktım bazı kanallardan sinyal aldım.frekansına baktım 675 sayı fark vardı.Hemen alamadığım frekanslarıda vertikal yapıp 675 sayı arttırdım ve gelmeyenlerde gelmeye başladı.
    işte benim ayarlar:

Örnek : 11678 h 30000 frekansı için [​IMG]

emeği gecenlere teşekkürler

Yüklüyor...