Edision Tyran Signal yok

A

akin

Guest
Selam arkadaslar. Kendime kulanilmis bir edision tyran aldim. Otamatik arama yaptiriyorum sürekli ayni kanalari buluyor buldugu kanalar trt ve azerbaycan pakaet. manuel star paketinin tpsini ekledim yine ayni trtyi buluyor sadece. bazi tplerede hic signal alinmiyor. yardimci olursaniz sevinirim ne yapmam lazim

yazılımdan kaynaklanabilir örjinal yazılım yükleyip deneyiniz ayrıca hangi yazılımı yüklediniz

evet orginal yazilim la da denedim bir deyisiklik yok ayni.. 120 tane TP ariyor oto aramada ama buldugu program hep ayni azerbaycan ve trt paketi ayni kanaldan 50 tane felan oluyor.. su an üzerinde orginal yazilim var daha önce iltv deki son versionu vardi

otomatik tarama yaptırma sadece listeyi tarar ozaman eğer güncel listeyi taramasını isterseniz ozaman şebeke arama yaptırmanız gerekiyor.

listede güncel kanalarda var yani tpler dogru. Sebeke aramada signal yok gösteriyor 11962 V 3333 den evde baska bir edision var bende o sorunsnuz calisiyor.. ne yaptimsa olmadi

yazılımı factory tools ile yeniden yükleyiniz eğer sorun düzelmezse cihazda teknik bir sorunda olabilir

tskler ama bir sey odugu yok öyle serial port da takildi kaldi reciverde de bir sey olmuyor öyle bekliyor nasil kulaniliyor bu tool. biraz bilgi verirmisiniz

deli olacam vuracam simdi yere.. öyle bekliyor bir sey yazdigi yok.. ekranda ASH yaziyor acip kapatinca

ASH Yanlış yazılım hatasından kaynaklanır birde devre üzerindeki sdram soğuk lehim olunca yapar.

ASH sadece guclusat arkadasin söyledigi seyi yaparken yaziyor. cihaz nornal olarak calisiyor sadece cogu tpde signal alamiyor. otamatik arama yaptirdimi 120 tp ariyor ama sadece 20 kanal buluyor mesela Star Tv Paketini aratiriyorum TRT yi buluyor bazi TP leri de hiv acmiyor mesela Türksat sebeke arama

Yazılım tam dönüşüm olmadığından kaynaklanabilir.güçlüsatın elinde bu cihazdan yok bildiğim kadarı ile deneme şansıda yok.sinyale gelince orjinal yazılımı ile yine aynı sorunlar varsa teknip bir problem var demektir.

evet 3 kere deyisik yazilim yükledim sorun ayni orginal yazilimla da deyisen bir sey olmadi...sasirdim kaldim vallahi kafasina göre kanal buluyor signal sorunu her TP da yasanmiyor..fazla yapacak bir sey yok herhalde galiba.. Service götürsem deymez yaptirmaya yani tyran cöp gözüktü :)

Yazılımla düzelmediğine göre teknik bir sorun var demektir bu durumda servise gitmesi gerekiyor.Yapacak bir şey yok yani

lnb den yaparmi acaba bi forum da okumustum kablonunu uzun olmasi da problem olabiliyormus

buna ihtimal veremiyorum çünki daha önce yazdıklarınızda baktığımda başka bir cihazım var normal çalışıyor yazmışsınız.

Geri
Yukarı