1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Energy Star® ne anlama gelir?

Konusu 'Elektronik Cihaz Katalog Bilgi Döküman Ve Dergiler' forumundadır ve guclusat tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.098
  Ödül Puanları:
  48
  LG, müşterilerine ABD hükümetinin enerji tasarruflu tüketici ürünleri için koyduğu Energy Star® standardını karşılayan ürünler sağlayarak, onlara sera gazlarının azaltılmasına katkıda bulunma fırsatı veriyor.
  energy_star.gif

  Energy Star,ABD hükümetinin enerji tasarruflu tüketici ürünlerinin kullanımını teşvik eden uluslararası programıdır. EPA (Environmental Protection Agency) tarafından, enerji tasarrufu ve sera gazı azaltma çabalarının bir bölümü olarak 1992'de kurulmuştur. LG Electronics'in ürünlerinin büyük bir çoğunluğu Energy Star standardını karşılar. Örneğin ABD pazarı için üretilen telefon şarj aletleri Energy Star gereksinimlerini %100 karşılar.
  LG ve Enerji Verimliliği

  LG Electronics, kendi türünün en büyük global şirketlerinden biridir. Bu yüzden endüstrimizin karbon çıktısı nedeniyle ortaya çıkan çevre sorunları hakkında sosyal sorumluluğumuz olduğunu hissederiz. Şirketimizin karbon ayak izini azaltmak için iki bağımsız strateji uygulamaya başladık ve halihazırda bu stratejileri mükemmelleştirmeye devam ediyoruz:
  1. Fabrikalarımızda daha çevre dostu teknolojiler geliştirmek
  2. Ürünlerimiz için enerji verimliliğini sürekli artırmak

  [​IMG]
  LCD ve Plazma TV'ler

  2005'ten beri piyasaya sürülen LCD ve Plazma TV'lerin yaklaşık %90'ı Energy Star standardını karşılamaktadır ve çoğu da bu gereksinimleri %30'dan fazla aşmıştır.


  Karşılayan Aşan(%30) Listesi

  LCD 88% 45% [​IMG]
  PDP 91% 29% [​IMG]

  Aynı zamanda, üretim sırasında tek yönlü tarama metodunu benimseyerek, plazma TV'lerimizdeki parça sayısını da büyük ölçüde azalttık. Bu nedenle LCD ve plazma TV'lerimiz elektrik faturalarınızdan tasarruf sağlamak üzere enerji tüketimini düşürmenin yanında, çevre dostu materyallerin kullanılmasıyla çevre üzerindeki etkileri de azaltır.

  Daha fazla bilgi için ABD hükümetinin Energy Star Web sitesini ziyaret edin.
  Bu link yeni bir tarayıcı penceresi açacaktır.
   

Sayfayı Paylaş