FlashFXP Resimli Anlatım

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.183
  Ödül Puanları:
  48
  Ftp sitelerinden FlashFXP ve Smartftp programlarıyla download yapabilirsiniz. En çok kullanılan FlashFXP programını alıntıda olsa sizlerle paylaşmak istedim

  FlashFXP kurduktan sonra en iyi ayarları yaparak sorunsuz download transferleri yapabilmek için bir kaç ayar yapmalıyız.

  FLASHFXP AYARLAR BÖLÜMÜ STAGE - I

  FlashFXP açarız F6 basarız.Yada Options Bölümünden gireriz.

  General Sekmesi

  Resimde görülen kırmızı noktalardaki ayarları yaparız.

  General bölümü

  E-mail adres kısmına anomin girişler için bir mail adresi yazarız.Yazmasakta olur ama bazı ftp adreslerine girişte böyle bir mail adresi gerekir.Gerçek mail adresini vermeyin

  Limits Bölümü

  1- Connect Timeout : Ftp serverdaki zaman aşımı süresi.

  2- Connect retry delay : Ftp serverdan koptuktan sonraki bağlanma süremiz. Bu ayarı 1 yapmamız , koptuktan sonra bağlanmamız için çok iyi olur. Ama bazı ftp serverlara bu şekilde saniyede 1 giriş yapmaya çalışırsak İp ban alabiliriz bu olayın adı HAMMER dır. Bu ayarı ban yememek için 3 yada 4 yapabiliriz.

  3- Connevt retry count : Tekrar deneme sayısı.

  4- Scrollback buffer : Hafizada tutulacak satir sayısı.

  Anti Idle Keep Alive

  Ftp serverlara bağladıktan bir süre sonra ftp serverdan düşeriz. Bu ftp serverlardaki olan bir ayarlamadan dolayı olur. Sürekli olarak ftp serverda kalmak istiyorsak Send Keep Alive Command aktif hale getiririz. NOOP seçeriz. Süreyide 3 yaparız.

  [​IMG]

  Connection Sekmesi

  Proxy Server / Firewall Bölümü

  Burdan her türlü proxy girişi gereken vede kısıtlanmış ağlarda ftp erişimi sağlamak için proxy ayarlarını yaparız.

  Dikkat : Use Passive Mode : Eğer ftp adreslerine girişte Data Socket Error, Connection failed gibi bir hata alırsak bu şeceneğin yanındaki çentiği kaldırırız. Daha sonra tekrar girmeyi deneriz.

  [​IMG]

  Transfer Sekmesi

  Restore Broken Transfers and retry broken FTP transfers : Yarım kalmış olan bitmemiş transferlere devam etme süresi. Bu ayarıda 1 yaparız.

  [​IMG]

  Display sekmesi

  Optionsdaki ayarları yaparız. Ftp sort by Ftp dizinlerinin nasıl sıralacağını ayarlar.

  [​IMG]

  FlashFXP de options dan File exist rules menüsüne gireriz.

  Yarım kalan downloadlarımıza otomatik devam etmesi için Auto resume seceriz. Aynı dosyaları bir daha çekmemek içinde Auto skip deriz.

  Dikkat : Rollback Yarım kalan downloadlarımızı istediğimiz belli bir büyüklükte olanını geri getirir ve kurtarmış olduğu miktar kadar devam eder.

  [​IMG]

  FlashFXP de options dan Filters menüsüne gireriz.

  Ftp serverlarına girdiğimizde aradığımız dosyaları farklı renklerde belirterek diğer dosyalardan ayırt etmemizi sağlar. Bizim için ise *.avi vede benzeri dosyalar olabilir.

  [​IMG]

  FlashFXP de options dan File Associations menüsüne gireriz.

  Herhangibir metin tabanlı dosyaya bakmak için istediğimiz programı seçmemize yarar. Nfo yada info dosyalarıan bakmak için bu şekilde ayarlayabiliriz.

  [​IMG]

  FLASHFXP FTP İP GİRİŞİ VE DOSYA ÇEKME STAGE - II

  FlashFXP de iken ftp iplerinin girişi yapabilmek için F8 basarız yada Session menüsünden gireriz. Elimizde olan ftp adreslerini yada forumdan almış olduğunuz ftp iplerini Quick Connect bölümündeki Server Or Url bölümüe copy-paste yaparız. Kullanıcı ismi vede şifreler otomatik olarak alttaki bölümlere eklenecektir. Connect diyerek ftp ye bağlanırız.

  [​IMG]

  Tüm ayarlarımızı doğru yaptığımızda ise düzgün bir dosya transferine başlamış olacaksınız. Bu guideden sonra film çekerken Ftp kapanmadığı sürece umarım sorun yaşamassınız.


  Not : ALINTIDIR ​
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle