1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Floresan lamba için balast

Konusu 'Smps Devreleri Ve Uygulamaları' forumundadır ve guclusat tarafından 16 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Silikon yongası , bir yedek marş nişan ve bobinleri lamba bulundu. Bu ilkel, inşaat 5min aldı böylece. Ben sonra sinsice başladı çünkü Katılımı ben, deşarj direnci ekledik. İlke olarak bu 600V kapmak üzerinde lamba, çünkü bir başlangıç ​​olarak bir gerilim çarpanı olduğunu. Bir reaktör frekansı (50 Hz) ve kapasitesine bağlıdır kapasitans, için tüp yoluyla mevcut sınırlar kapasitör, yerine kullanılır. Değerini deneme yapabilirsiniz ile parlaklığını etkiler. Ben tam kapasite 1uF bir 4W floresan ışıkları ile çalıştı. Lamba açtıktan sonra kendisi hakkında 3 saniye sonra başlar, ama bazen başlangıç ​​ve girmeleri gerekmez. Işığı yanıp söner ve biraz kızgın homurtu zaman:) kapasitörler folyo dirençleri az olmalıdır. 0.5 W. yüklemek için

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş