Format için Bilgisayarı CD den başlatma

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Merhaba , çoğu bilgisayarlarda bootlarında first(ilk) başlatma HDD hardisktir.
Böyle oluncada taktığımız format cd sini okumadan devam edecektir.
Format için öncelikle bilgisayarınızın boot u na biosuna girmeniz gerekmektedir.
Bunun için bilgisayarınızı yeniden başlatın,sonra hemen ilk açılırken Delete veya F2 dir
yeni bilgisayarların çoğunda f2 oluyor , eskilerde ise F10 bile olabiliyor markadan markaya değişmektedir.
Sonra Biosa girdikten sonra Advanced Settingse giriyoruz,oradan First Boot, Second,
Third yazar, First’, CD Rom Seçiyoruz, Secondu ise HDD seçiyoruz veya hardiskin markası yazar
onu seçiyorsunuz kaydetmek için F10 a basıp yes e basıp cıkınız bilgisayar yeniden başlayacktır
daha sonra zaten CD den önyükleme yapmak için bir tuşa basınız… yazısı gelir bir tuşa basarak devam edebilirsiniz..

Mrb ustam kolay gelsin.win8 yüklü asus k55v-sx066h model leptop aldım ama her acılışta cd room,u okumaya calışıyor leptop.bazı forumlara yazdım boot,dan cd roomu hdd yap düzelir dediler ama boot,da hdd,yi bulamadım aslında pc konusunda cokta iyi sayılmam,boot,da yazanlar bunlar...BOOT configuration,fast boot(enabled),launch csm(disabled),drever option prioritie,boot option-windovs boot manage,boot optinon n1,delete boot option.yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

Geri
Yukarı