• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

HD türkçe kanallar ve HD yayına geçiş...

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Offline
#1
Değerli arkadaşlar ,herkes cccam newcam vs yabancı dilde yayın yapan birdizi HD kanallarla zaman geçirmeye eylenmeye çalışıyor oysa bizim asıl ihtiyacımız Türkçe HD kanallar ve Türkçe seslendirilmiş yabancı hd kanallar.

Birçoğumuz HD geliyor gelecek diye teknoloji yolunda servet harcadığımız paraların karşılığında geriye baktığımızda arpa boyu kadar yol alınabilmiş.Birde üstüne HD ready yayınlara bile sahip olamamışken Full HD den hatta 3D teknolojisi lanse ediliyor . HDMİ 1.3 e daha geçilmeden HDMİ 1.4 (ARC) cihazlar üretimde . Elinizde uygun uydu receiver varken birden aldığınız tv 3d ve kullandığınız av receiver 1.4 olunca eş zamanlı sunulamayan teknoloji sayesinde hem para kaybına hemde verim alamama tablosu ile başbaşa kalınıyor .

Tüm bu teknolojiye servet harcayıp yeterince zarar eden biri olarak birşeyler tam oturmadan tam olarak aldığınız ürünün paranızın karşılığını verdiğine emin olmadan satın almayın .

Dobratech in de mevcut imkanlarda bize hitap eden HD kanalların yeterli sayıda bulmadığımdan çok da cccamın üzerine gidilmesini ve çok fazla beklenti içinde olmanın pek anlamının olmadığını düşünüyorum .
Teknoloji bu hızla ilerlediğini düşünürsek birçok yeni model yoldadır.Malesef ilk çıkan birçok ürün birçok alanda hem yetersiz hem pahalı oluyor .Örnek vermek gerekirse Philipsin 32 inc lik tv sini 96 yılında 7000 tl ye sirkeci dikmenlerden aldığımdaki zararımı düşündüğümde dobratech bana teferruat geliyor.

Biraz uzun oldu ama benim tavsiyem Dobratech ten çok zarar ettiğini düşünenler HD yayın platformu tam oturmadan henüz ücretsiz TRT hd ile sadece 1 kanal varken paranızı ilk oturmamış seri cihazlara iyice test etmeden yatırmamanız olacaktır...