1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. İntegral Reklam Güvenlik sistemleri Satış Kurulum ve CCTV kamera Monitör tamirleri yapılır.
  İletişim Bilgileri : 0216 388 48 00

HDTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konusu 'Elektronik Cihaz Katalog Bilgi Döküman Ve Dergiler' forumundadır ve guclusat tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  9.911
  Ödül Puanları:
  48
  High-Definition Televizyon (HDTV), geleneksel analog TV'lerden çok daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olan dijital TV'dir (DTV). Yakın gelecekte tüm TV'ler dijitale değiştirilecektir. Dijital TV'ye geçiş hakkında daha fazla bilgi Digital UK'de bulunabilir.
  Digital UK
  HDTV: Geleceğin TV'si

  Yeni dijital çağda yayıncılar, güncel sistemin görüntü ve ses kalitesinin gölede bırakan HD kalitesini izleyicilerine sunacaktır.
  Yayın şebekeleri bir süre daha çoklu çözünürlük formatlarında yayın yapmaya devam edecektir, ama her gün artan HD programlarla yeni HDTV'niz için nefes kesici dijital eğlencelerin keyfini süreceksiniz. [​IMG]

  Her Yaşam Tarzına Uyan Plazma

  LG Plazma TV'ler, 42" ila 60" boyutlarıyla en iyi seyir deneyimini sağlar.
  Bilinmesi Gereken Önemli Şeyler:

  • High-Definition, TV'nin dayandığı teknolojiye değil çözünürlüğe (ekran üzerinde görüntülenebilen yatay çizgilerin sayısı) karşılık gelir.
  • Neredeyse tüm TV istasyonları artık dijital yayın yapmaktadır ve analog yayınların 2012'ye kadar (bölgeye göre) sona ermesi beklenmektedir. Üreticiler ve servis sağlayıcılar, geçiş sürecine yardımcı olmak için, makul fiyatlarla dönüştürücüler sağlamaktadır; bu sayede, analog tarih olsa bile analog TV'ler havadan gelen sinyalleri almaya devam edebilecektir. Bununla birlikte, dijital yayınların harika avantajlarından (sinema kalitesinde ses ve HD görüntü kalitesi gibi) yararlanabilmenin tek yolu, dijital bir TV'ye terfi etmek olacaktır.
  • Dijital kablo HDTV olmak zorunda değildir. Bu, genel bir yanlış anlamadır. Dijital kablo genellikle, dijitalleştirilmiş ve kablo aracılığıyla dijital bir sinyal olarak gönderilen, analog seviyesindeki televizyon yayınıdır. Dijital kablonun görüntü ve ses kalitesi standart analog kablodan üstündür ama yine de nefes kesen HD’ninkilere gore düşüktür.
  Bir Dijital TV ve Bir HDTV arasındaki fark nedir?

  Dijital TV

  Dijital dünyadaki televizyonlar (bir ekran ve bir alıcının kombinasyonu) Dijital TV'ler (DTV'ler) olarak bilinir. Dijital televizyonlar, diğer avantajlarının yanında karlanmayı, görüntü izlerini ve karışmayı ortadan kaldırır.
  HDTV

  720 veya daha fazla aşamalı çizgiye (düşey olarak ölçülen piksel satırları) sahip dijital TV yayınlarını alan TV'ler, High-Definition TV'ler veya HDTV'ler olarak adlandırılır. High-Definition TV şu ekran çözünürlüklerini kapsar: 720p, 1080i ve 1080p. HDTV, sağladığı nefes kesici görüntü ve sesle dijital TV (DTV) pazarının en hızlı büyüyen segmentidir.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş