Herhangi bir özel karakter için klavye kısayolları oluşturma (sembol) Windows

Konusu 'Genel PC Konuları' forumundadır ve guclusat tarafından 8 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  Pek çok kullanıcı olmasına rağmen , Windows kim erişebilir "Harita" özel karakterler (örneğin ₤, ☺, ♫, ♣, ©, ® € sau), Ben çoğu hala bunun için bir "harita" olduğunu hiçbir fikrim yok belirsiz bir şüphe var (bu yanlış dedi, çünkü tırnak görünür haritası, ama olsa bile tablo uymuyor ...).

  Erişmek için en kolay yolu Windows Özel Karakter Haritası (sonra Harita Sembol) jestleri tastand Karakter Eşlem içinde Arama-ve Başlat Menüsü (bu konumda Windows/System32/charmap.exe).
  [TABLE]
  [TR]
  [TD="width: 200"][​IMG][/TD]
  [TD="width: 200"][​IMG][/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  Bu haritada tablo içindeki karakterlerin bazıları zaten ☻ hazırlandı Kısayol-uri klavye, ama hatırlamak zor. Örneğin, için kısayol ½ Bu combinate tat Alt 0189, ve bu verilerin nasıl kullanıldığı sık sık az, Ben arada tutmak pek çok insan olduğu şüphe (artı olarak, Bu tuş kombinasyonları klavyenin sağ tuşları sadece rakamlar iş - en azından bizim durumumuzda – En dizüstü bilgisayarlar için tuşlarını bazı temel harfler ile birleştirilir, ve bazen "teslim" gelir ve onlara puan detrimetrul rakamlar etkinleştirmek). Elbette biz yeni kısayollar oluşturabilirsiniz eğer çok daha kolay olurdu bizim (o kolay geliyor her tarafından seçilen) Her bir özel karakter için zaman veya zaman kullanmak için kullanılır, muhtemelen, çoğu bile.
  Nasıl özel karakterler için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz
  Biz el her şeyi yapmaya eğer zor olabilir, fakat AutoHotkey (ücretsiz) sorun çok çabuk döner.
  Cum functioneaza AutoHotkey?
  1. Yüklemeden hemen sonra, rulati aplicatia oluşturulur scriptul Varsayılan AutoHotkey.ahk (tıklayın pe Evet). Bir kez uygulamanın çalıştığı, sağ üzerine tıklayınız systray ve menüyü seçmek Bu komut dosyasını düzenleyin.
  [TABLE]
  [TR]
  [TD="width: 200"][​IMG][/TD]
  [TD="width: 200"][​IMG][/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  2. Varolan satırları düzenlemek veya komut bu diğer satırları ekleyebilirsiniz (Ayrıca örnek komut dosyası yorum yapabilir veya silebilirsiniz).
  Eğer aşağıdaki satırları eklemeniz gerekir komut dosyası özel karakter için bir klavye kısayolu oluşturmak için
  !HotKey::
  {
  SendInput {sembol}
  }
  geri dönüş

  nerede ! yerine bir Eski ve HotKey Eğer özel karakteri açmak için başka bir ile birlikte kullanmak istediğiniz harfi, ve sembol Oluşturduğunuz kısayolu açmak istediğiniz özel bir karakter ile değiştirilir (Bu özel karakterler harita çalışacaktır bu karakteri, Apoi veri Seç->Kopya Veri Yapıştırmak komut dosyası). İstediğiniz yerine ise Eski anahtarı kullanacak şekilde Ctrl kendi özel karakter hakkında bir başka önemli açık ile birlikte, komut dosyası inlocuit ! ile ^, nerede ^ yerine bir Ctrl (belirgin, Bu kombinasyonlar kullanabilirsiniz Ctrl Alt HotKey kısayollar oluşturmak için, örneğin ^!o::).
  [TABLE]
  [TR]
  [TD="width: 200"][​IMG][/TD]
  [TD="width: 200"][​IMG]
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  3. Işe yeni komut ile oluşturulan kısayollar, olacak kapanış AutoHotkey yeniden çalıştırın.
  Yükleme AutoHotkey.
  Dikkat: Uygulama AutoHotkey çalıştığında çalışır Bildirimi kısayolları hazırlandı. Ile uyumlu Windows XP, Si 7.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle