Hızlı Elektronik Sigorta

Konusu 'Elektronik Devreler' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 26 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Açıklama
  Hızlı bir elektronik sigorta ayarlanabilir bir seyahat akım ile 230V AC çalışacak şekilde tasarlanmıştır.


  [​IMG]  Notlar
  yük üzerinden akım 1k tel yara pot silecek pozisyonunu tarafından belirlenen bir seviyeye aştığında, bu devrenin hemen yükü keser. S1 açık ise, aralık yaklaşık 300-650 mA, ve 0.8-kapatıldığında 2A.

  sigortanın operasyonda kilit değişken yük ile seri bağlı olan güç direnç (ler) arasında gerilim bırakmaktır. Bu gerilim düşümü doğrudan yük berabere akım ile doğru orantılıdır. Bu akım azaldığında, dirençler üzerinde gerilim ve aynı zamanda küçük T1 tetikleyemez. Aynı zamanda T2 kapı negatif voltaj regülatörü etrafında inşa biraz güç kaynağından besleniyor. T2 ve yürütmektedir yük üzerinde.

  hızla tüm kapısından akım götürüp yürütmek için T1 başlar: yük üzerinden akım daha sonra çok yüksek alırsa, voltaj direnç (ler) arasında oluşturulan böylece 330R direnç ve pot ile T1 kapısı tetikleyebilir T2. T1 (MT1-MT2) üzerindeki gerilim düşümü sonra sadece 0,7 V ve T2 sıkıca kapalı olacak olacaktır. anlık kadar T1 kalır bu şekilde tüm (normalde kapalı "-kırmak için push") Reset buton basıldığında: Bu tutma düzeyi ve güçler kapatmak için bu triyak altına düştüğü T1 üzerinden geçerli olur. Reset butonu yeniden Releasing-üzerinde değiştirme, ve T2 kapıdan akımı sağlar.

  bu özel tip çok düşük bir tetikleyici geçerli olduğu gibi T1 bir TIC225M, olmalıdır. T2, aynı zamanda bir Snubber devre olmadan kullanılabilecek BTA12-600BW ama belki birlikte, 'normal' bir triyak ile değiştirilemez bir snubberless BTA12-600CW ama biraz daha az duyarlı kapı (bu tasarım değil bir sorun) var . kapı, dolayısıyla negatif voltaj regülatörü akan - snubberless triyaklar kapıları DC-kontrollü iseniz ve bunların AC geçerken, DC negatif ZORUNLU kapıları kontrol etmek. (Snubberless aslında ST ait tescilli bir markadır.)

  Çıkış AC gerilim yüküne göre giriş seviyesinin altında 1-5 volt olacak. Varyastörler 250V AC vardır. elektrolitik kondansatörün "reverse" Polarizasyon ve 7906 öncesi diyotlar dikkat edin.

  TEHLİKE! Bu devre öldürücü olabilir 220-230V AC doğrudan bağlanır! devrelerin herhangi inşa teşebbüs etmeyin / projeler size uzmanlık, beceri ve konsantrasyon size bir zarar gelmesini önlemek yardımcı olur yoksa. Bu sitede Yasal Uyarı bakın.
   

  Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle