HJ-Split nedir?nasıl kullanılır[resimli anlatım]

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
HJ-Split nedir?nasıl kullanılır[resimli anlatım]
Filmleri bölmek yada bölünmüş(hjspilt ile)olanları birleştirmek için kullanılan programdır.
1- Bunda da birleştirilecek seri halindeki dosyaların aynı klasörde olmasına dikkat edin.
2- Programı çalıştırın ve "Join" e tıklayın.
3- "Input File" tıklayın ve açılan pencereden birleştirilecek dosyalardan 1.sini seçin.
"Open" tıklayın.
4- Şifreli bir dosyaysa muhtemelen şifreyi soracaktır. Şifreyi girin.
5- Otomatikman "Output File" penceresi açılacaktır, istediğiniz konumu belirleyin
ve istediğiniz dosya adını yazın.
6- "Start" tıklayın, dosyalarınız birleştirilecektir

Eklentiler

• hj.rar
    56,3 KB · Görüntüleme: 3
HJSplit 3.0

.001, .002 uzantılı dosyalar indirdiniz ama bunların nasıl açıldığını bilmiyorsunuz. Biz de bilmiyorduk ama öğrendik. HjSplit denen program bu işi yapıyormuş.

Web üzerinden paylaşılan dosyaların büyüklüğü fazla olduğunda, bölümlere ayırarak paylaşmak, en mantıklı yol. Bu konuda bazı kullanıcılar, sıkıştırma yazılımlarını tercih ediyor. Winzip veya Winrar gibi yazılımlarla ".part01.rar", ".part02.rar" gibi uzantılara sahip parçalara ayırabiliyorsunuz.

Bu adımdan sonra birleştirmek çok kolay. Parçaların herhangi birisini çıkartmanız (Extract) etmeniz, tüm dosyayı çıkartmanız anlamına geliyor. Bazı kullanıcılar ise daha ilginç bir yöntem seçiyorlar.

hjsplit01.gif

HJSplit Kullanınca Ne Oluyor?

Bir film dosyası, HJsplit ile kullanılarak yüklendiği zaman parçaların uzantısı ".avi.001", ".avi.002" şeklinde oluyor. Parçaları birleştirmek için tek yapmanız gereken şey, HJSplit yazılımını çalıştırarak filmi birleştirmek.
Şimdi, bu işlemlerin nasıl yapılacağını adım adım anlatalım.

HJSplit'i İndirin

Dosyaları indirdiniz. Şimdi sırada, HJSplit'i indirmek var.

:: HJSplit 2.3'ü indirmek için buraya tıklayın.

İndirdikten sonra yazılımı kurmanıza gerek yok. Tıklar tıklamaz hemen çalışmaya başlıyor.

hjsplit02.jpg

Yazılıma Genel Bakış

Çalıştırdığınız zaman karşınıza gelen küçük pencere, bu yazılımın oldukça kolay ve işlevli bir araç olduğunu da gösteriyor. İşi sadece dosya birleştirmek değil. dosya parçalıyor, kontrol ediyor veya kıyaslayabiliyor.

hjsplit03.jpg

Birleştirmek İçin İlk Adım

İndirdiğiniz parçaları birleştirmek için ilk adım olarak, yazılımda bulunan "Join" butpnuna tıklayın. Gelen pencerede sizden iki bilgi isteniyor. Birincisi; "Input".

hjsplit04.jpg

İlk Parçayı Gösterin

& quot;Input" butonuna bastıktan sonra açılan pencerede indirdiğiniz dosyaların ilk parçasını göstermeniz gerekiyor. Yani; ".001" uzantılı dosyayı göstermelisiniz.

Output yazan yer ise, dosyaların birleştirildikten sonra tam dosyanın nereye kaydedileceğini gösteriyor. Varsayılan olarak Masaüstü seçili halde.

hjsplit05.jpg

Başarılı Sonuç

Aşağıdaki ekranı aldıysanız, birleştirme işleminin başarılı bir şekilde bittiğini öğrenmiş oluyorsunuz.

hjsplit06.jpg

HJSplit ile Dosya Parçalama

Yazılımın ana ekranında yer alan "Split" butonuna bastığınızda ise yüksek boyutlara sahip dosyaları istediğiniz dosya boyutlarına sahip bir şekilde ayırmanızı sağlayan araç ile karşılaşacaksınız.

hjsplit07.jpg

:: Yazılım hakkında düşüncelerinizi paylaşmak ve teknik yardım almak için bu başlıkta yazın.

Resimli kullanımı ekte yer almaktadır..

Eklentiler

• hjsplit3.0_uydudoktoru.zip
    344,7 KB · Görüntüleme: 7
Geri
Yukarı