1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. İntegral Reklam Güvenlik sistemleri Satış Kurulum ve CCTV kamera Monitör tamirleri yapılır.
    İletişim Bilgileri : 0216 388 48 00

Honda, iki marka aracını toplatıyor!

Konusu 'Otomobil Hakkında Bilgiler' forumundadır ve tvtekniker tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  1. tvtekniker
    Offline

    tvtekniker Moderator

    Katılım:
    15 Haziran 2009
    Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    18
    Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen kazalarından sonra iki modelinde toplatma kararı çıktı

    Honda, ABD'de meydana gelen ölümcül bir kazadan sonra Japonya'da ''Inspire'' ve ''Saber'' model 1,532 otomobili toplatıyor.
    Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen 7 kazada, sürücü tarafında bozuk hava yastıklarından metal parçalarının koptuğunu açıkladı.
    Honda Mayıs ayındaki kazada sürücü ölmesine rağmen, bu ölümcül kazadan hava yastığının sorumlu olup olmadığının bilinmediğini bildirdi.
    Japonya Ulaştırma Bakanlığı, bozuk hava yastığından fırlayan metal parçaların sürücünün boynunu deldiğini açıklarken, Honda, sürücünün hava yastığı kazasından mı ya da başka sebeplerden mi öldüğünün soruşturulduğunu belirtti.
    Ulaştırma Bakanlığı Japonya'da bu tür kazalar olmadığını bildirdi. Ancak Honda, Honda'nın ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinde kullanılan hava yastıkların aynısının ''Inspire'' ve ''Saber'' otomobillerde de kullanıldığı kaydedildi.
    Honda ABD'de ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinin de toplanacağını bildirdi, ancak kaç aracın toplanacağına ilişkin bilgi verilmedi.
     

Sayfayı Paylaş