1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

hp 1740 mödeli lcd mönitör arızası

Konusu 'Monitör Şemaları' forumundadır ve rem tarafından 6 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. rem

rem Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    hp 1740 mödeli lcd mönitör arızası

arkadaşlar elime bir adet böylebir mönitör geldi.mönitörün powersupply kartı arızalı idi fakat transistörlerini bulamadım onun yerine başka bir power supply baglamak isterim bu seferde vga kartı söket besleme şeması elimde yok 10 pinli söketi resimini alta koyuyorum bana yardımcı olursanız sevinecegim

GND
    5v
    5v
    12v
    12v
    GND
    N/F
    BL
    PWR
    GND

bu baglantılar VGA kartında sıralaması nasıldır.

---------- Sonra gönderilen 06-03-2011 Saat 19:01 ---------- İlk önce gönderilen 01-03-2011 Saat 19:32 ----------

arkadaşlar powersupply kartı arızasını hallettim fakat bu seferde lambalar yanım sönüyor.

Son düzenleme: 1 Mart 2011
  2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Lambalarından biri yada bir kaçı arızalı ise sorun yapar

3. rem

rem Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    lambaları denedim lambalar dan degil yeni lamba taktıgımdada yapıyor.
    transistörleride arızalı olanları degiştirdim yine aynı

---------- Sonra gönderilen 12-03-2011 Saat 23:14 ---------- İlk önce gönderilen 11-03-2011 Saat 14:57 ----------

arkadaşlar lamba tarafındaki trafolarıda ( 4 adet )onlarıda degiştirdigim halde yine lambalar yanıp sönüyor

4. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    sorun invertör devresinden kaynaklanıyor aşırı akım çeken bir şeyde olabilir 2 yada 4 çıkışlı olarak hazır invertör devreleri satılıyor eğer sorunu çözemezsen hazır invertör devrelerinden alıp takabilirsiniz.

5. rem

rem Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    bunun montaj şeması varmı ustam yardımın içinde teşekkürler

6. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    monitörün devre şemasına bakarak yapabilirsiniz bağlantisi çok zor değildir.

Sayfayı Paylaş