1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Huntron Elektronik kart test cihazları

Konusu 'Elektronik Cihaz Katalog Bilgi Döküman Ve Dergiler' forumundadır ve guclusat tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.163
  Ödül Puanları:
  48
  Huntron Elektronik kart test cihazları
  Elektronik kart arıza tespitinde, kart üzerindeki malzemeleri sökmeden test yapabilirsiniz. Ayrıca sağlam ve arızalı kart karşılaştırma testi ile arızalarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz
  Enerji olmadan test işlemi
  Enerji olmadan devre üzerindeki sinyalleri sonuçlarına göre test etme yöntemidir.Sınırlı akımı sinüsoydal eğri olarak Elektronik malzemenin iki ucuna temas ederek görebilirsiniz. Dalga şekli sonucuna göre Voltaj akım karakteristliği olarak ekranda görüntülenebilmektedir. Bu sinyal tek olarak ekranda doğru olarak gösterilecektir. Hatalı ve tanımlayamayan malzemeleri sağlam devre ile karşılaştırma yapabilmektedir.
  Huntron en iyi marka cihazları üretir.
  Devre içerisindeki bozuk malzemeleri teknisyenler kısa zamanda Huntron Trackler’lar ile test etmektedir. Aşırı derecede komponent arızalarında Trackler’lar bozuk malzemeleri bulmaktadır. Bozuk devreler çözüme ulaşıncaya kadar güvenle test edilebilmekte. Tracker’lar birçok test cihazlarında bulunan power kısmındaki bozuk komponentleri bulup test etmektedir.
  Programsız test zamanınızı boşa harcamayın
  Özel test sistemlerinde veya fonksiyonel test aşamasında program ve donanım arızaları bulmak sorumluluk ister. Bu arızalar Tracker’lar ile gün içerisinde bulunarak size paranızın geri dönüşünü sağlar. Test bölümleriniz için Tracker’lar güzel cihazlarıdır. Çünkü yedek devreleriniz genelde stoklarınızda yoktur. Deponuzda çok yer kaplayacağı ve çok pahalı olacağından dolayı Huntron Tracker’lar güzel çözümler sunmaktadır.
  [​IMG]
  Trackler’ları tüm test cihazlarının üstünde bulacaksınız.
  Dünyadaki bazı test bölümleri Huntron Tracker’ları kullanarak arızalarını bulmuşlardır. 500 den fazla firma, Askeri yan sanayi ve Askeri birlikleri devrelerdeki elektronik parçaların testinde Huntron Tracker’ları kullanmaktadır.
  Değişik meslek gruplarındaki birçok teknisyen Huntron Tracker’ları kullanmaktadır. Arızalı parça tespiti diğer test metodlarına göre daha etkilidir. Tracker’lar osiloskop, ölçü aleti ve lojik analiz cihazları ile beraber kullanılabilmektedir.
  Hızlı olarak kanal A (yeşil sinyal) ile kanal B (kırmızı sinyal) arasındaki sinyaller karşılaştırılarak ekranda gösterilir. Tracker 2008S cihazı prob ile test ettiği ve karşılaştırıldığı zamanı kayıt etmektedir.

  [​IMG]
  Huntron Tracker’ların Test Ettiği Malzemeler:
  Pasif Malzemeler: Dirençler, Kondansatörler, Bobinler,
  Diyotlar: Genel amaç, Zenerdiyotlar, Varaktör, Yüksek voltaj
  Transistorler: NPN ve PNP, Bipolar, Darlington, JFET, MOSFET, unijunction
  Gateddevices: SCRsTRIACs, Röleler
  OptpelectronicDevicies: LEDler LED displayler. Photo transistor ler, Optokuplörler
  Entegreler: Dijital, Analog entegreler

  Ürünün Amacı
  Tracker 2800 ve 2800S masa üstünde probla, kablolu dıp klipleri ile çalışan cihazlardır. Sağlam devre ile arızalı devreyi karşılaştırıp çözümlemektedir. Bu üniteler düşük değerde çok verimli yazılım kontrolünde çalışırlar. Tracker 2800 ve 2800S cihazları voltaj, direnç, frekans olmak üzere 100 değişik kombinasyonda çalışabilmektedir.
  Dokunmatik kontrol
  Huntron Tracker 2800 serilerin displayleri sinyalleri CRT displaylere göre hızlı algılamaktadır.
  Dokunmatik renkli ekranda tarama hızı, A/B kanal ayarı ve DC Voltaj ayarı el ile yapılabilmektedir.
  Huntron Tracker’ların ekranında tüm ayarlanabilen ve değiştirilen bilgiler gösterilmektedir. Ddisplaydeki değerler Direnç(Ohm), Kondans (Farad), Güç (Watt), ve DC çıkış voltajı gösterilmektedir.
  Tek dokunuşta tüm ekran
  Ekranda gözüken sinyalin merkezine dokunulduğunda sadece sinyal gözükmekte tekrar tekrar dokunulduğunda diğer değerlerin gözüktüğü menü gelmektedir.

  [​IMG]
  Analog Sinyal Analizi ve Huntron Tracker
  Huntron firması ilk ürünü 1976 yılında üretip tanıttı. Dünyanın her tarafındaki teknisyenler. Mühendisler ve hobi olarak çalışanlar devlere üzerindeki hataları bulmak için kararlı ve hızlı çalışan Analog Sinyal Analizi cihazlarını buldular. Sinyalleri karşılaştırma yöntemi hatalı entegreleri bulmada hızlı ve güvenilir çözümdür. Huntron Tracker’lar ile kesin çözüme ulaşıp ve Analog Sinyalleri Bazı Analog Sinyal Analiz sonuçları aşağıda gösterilmektedir. Sağlam sinyal yeşil Bozuk sinyal kırmızı olarak gösterilmiştir.
  Kondansatör Sinyalleri
  Kondansatörler elips şekilde gösterir. Elektrolitik kondansatör
  Bozuk olduğu zaman yatay biçimde açılarak gösterir.
  Diyot Sinyalleri
  Bazı kılıftaki diyotlar 90 derecelik açıda ve alta çıkıntılı olarak gösterir.
  Bozuk olduğunda alt taraftaki çıkıntı bozulur.
  Entegre Sinyalleri
  Dijital entegrelerin aynı giriş çıkış pinleri ortak özellik gösterir.
  SCR Sinyalleri
  SCR’ler, TRIAC’lar ve Rölelerin testinde Tracker’ların DC voltaj çıkışı kullanılabilir.
  Karışık Sinyaller
  Karışık sinyaller birbiri ile bağlantılı malzemelerde gösterilmektedir. Voltaj regülatörünün devre içindeki şekli gözükmektedir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş