1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

İlk Turkce Ezan 30 Ocak 1932 Fatih Camİİ

Konusu 'Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 16 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar selamun aleyküm. aksam evde bir tane takvim yapragı gördüm baktım üstünde ilk Türkce ezanın okutulması yazıyor üstündede tarih var ve internetten arastırdım.ilk türkce ezan 30 Ocak 1932 de okutulmaya baslanmıs.

Türkçe Ezan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kurulduğu dönemde Arapça orijinalinin yerine, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 18 Temmuz 1932 tarihli bir genelgesi ile ezanın Türkçe okunmasıdır. CHP'nin tek parti iktidarı döneminde uygulamada kaldı.

2. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Ezan-ı Muhammedi'nin tekrar asıl lafzıyla okunmasının TBMM'ce serbest bırakılması yıl 1950

Ezan-ı Muhammedi'nin tekrar asıl lafzıyla okunmasının TBMM'ce serbest bırakılması yıl 1950

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş