İlk Yerli Otomobil İmza 2013 de yollarda

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Kamuoyunda “Jet Fadıl“ olarak tanınan Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, bir otel açılışında mensuplarının İmza otomobil projesi ile ilgili sorularına “Halen 400 milyon Türk dünyası bizim İmza otomobilini çıkarmamızı merakla bekliyor. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde İmza otomobilinin üretimi tamamlanmış olacak ve yollarda bu araçları göreceğiz“ diye cevapladı.

Bayrampaşa'da inşa edilecek olan bir otel projesinin temel atma töreninde İmza otomobil projesi ile ilgili sorulara cevap veren Fadıl Akgündüz, “Proje zaten üretim aşamasında iken durdurulmuş bir projeydi. O projeyi tekrar hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde İmza otomobilinin üretimi tamamlanmış olacak ve yollarda bu araçları göreceğiz. Zaten bu projenin hazırlık safhası tamamlandı. Sadece üretim ile ilgili bir hazırlık var. Türkiye’deki fabrika inşaatı yürürken, belki ilk etapta üretimi Avrupa’da başlatacağız“ dedi.

İmza otomobilin nasıl olacağı ile ilgili soruya ise Akgündüz, “Otomobil benzinli, dizel olabilir. Hatta hibrit teknolojili motor bile yapabiliriz. Önemli olan Pazar marka değeri. Bizim böyle bir sıkıntımız yok. Halen 400 milyon Türk dünyası bizim İmza otomobilini çıkarmamızı merakla bekliyor. Bizim eski programımız değişmedi. Siirt, Batman, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da fabrikaları kuracağız. İmza projesi toplam 264 bin kişinin istihdamını kapsıyor. Allah’ın izniyle biz yüreğimizdeki güçten hiçbir şey kaybetmedik. Şu anda bize isnat edilen suçların söz konusu olmadığı ortada. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu ülke bizden hizmet bekliyor“ diye cevap verdi.

OTOMOBİL FABRİKALARI GÜNEYDOĞU’YA KURULACAK
Fadıl Akgündüz törende yaptığı konuşmada ise, İstanbul’un fethedildiği gün İstanbul’un en büyük otelini inşa edeceklerini belirterek, “Bu ruh İstanbul’un fethedildiği günün ruhudur. Bu ruh atalarımızın ruhudur. Bundan sonra umarım beni daha çok kürsülerde görme imkanı olur da o kadar çok tozlu raflarda projemiz var ki, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kurulacak İmza otomobil fabrikasının çalışmalarını da son hızla yürütüyoruz. Sayın Başbakanımıza da müjde 260 bin kişiye iş istihdamı sağlayacak proje de yolda geliyor“ dedi.

Kaynak : D.H.A

Kod:
http://www.uydudoktoru.com/otomobil-hakkinda-bilgiler/16533-jetpa-ve-imza-arabasi.html#post26514

---------- Sonra gönderilen Saat 14:11 ---------- İlk önce gönderilen Saat 14:04 ----------

Jet-Pa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Türkiye'ye hizmetlerine kaldığı yerden devam ettiğini söyledi. 'İmza' otomotiv projesini hayata geçirmek isterken o günkü koalisyon hükümeti ile Koç Holding ve etkisi altında kalan Doğan Medya Grubu'nun projesine engel olduğunu öne süren Akgündüz, 'İmza'nın üç yıl sonra dünya yollarında görülebileceğini söyledi.
Atatürk Havalimanı'ndan bir grup din adamını Batman'a uğurlayan Fadıl Akgündüz, ardından Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) sorularını cevapladı.
"Belli dönemlerde hareket kabiliyetim azalsa da düşünce bazında hiçbir şey değişmedi." diyerek sözlerine başlayan Fadıl Akgündüz, memlekete hizmet etmeye kaldığı yerden devam ettiğini söyledi.
NE KADAR ÇAMUR ATILSA DA ALTIN ALTINDIR

Akgündüz, hakkında iddia edilenleri ispatlayacak bir delil ileri sürülemediği ve 10 yıllık zaman aşımına uğradığı için bütün davaların düştüğünü ifade etti.
Şu anda herkesin sabırsızlıkla beklediği 'İmza' adlı otomobil çalışmalarına devam ettiğini anlatan iş adamı, "Onu kaldığı yerden devam ettiriyoruz. Çünkü o ülkemizin önemli bir simgesi olacak hem de Güneydoğu'da 264 bin kişiye istihdam getirecek bir proje." dedi.
Projenin geçmişte neden engellendiği sorusuna Fadıl Akgündüz, "O günlere geri dönmenin bir faydası yok. Rakipler o günkü şartlar altında bizi durdurmak için bir çalışma yaptılar ve bunu başardılar. Fakat, doğru her zaman doğrudur. Ne kadar çamur atılsa da altın altındır. Biz 10 yıllık bir sabırlı bekleyişten sonra yine o projelerimize eskisinden çok daha güçlü şekilde kaldığımız yerden devam ediyoruz." açıklamasını yaptı.
İMZA OTOMOBİLİ ÜÇ YIL SONRA DÜNYA YOLLARINDA

İmza'nın aslında bitmiş bir proje olduğunu hatırlatan Akgündüz, "Proje, prototipleri, patentleri. lisansları, marka hakları hepsi bizim elimizde. Üretimini yapacakken o zaman şirketlerimize ihtiyati tedbir kondu. Şu an o konu sona erdiği için kaldığımız yerden devam ediyoruz. Üretimle ilgili çalışmaları son hızla sürdürüyoruz. İmza üç yıl içerisinde inşallah bütün dünyada yollarda kullanılacak." diye konuştu.
Mağdur ettiği insanların eylem yapmasına yönelik soruya Akgündüz şu karşılığı verdi;
"Hayır, bu güne kadar öyle bir eylem olmadı. Şu anda bir havaalanındayım halkın rahatlıkla ulaşabileceği bir yerdeyim. Bu tip negatif haberleri belli bir medya grubu yaymaya çalışıyordu. Ama yalancının mumu yatsıya kadar. Bunların neticesinde bizim ayakta kalmamız en önemli bir cevaptır."
REFERANDUMDA BEN DE EVET DEDİM

Akgündüz, 10 yıl önceki Türkiye ile bugünkünün kayısı sorulduğunda, "On yıl önceki dünya ile bugünkü dünya aynı değil. Dolayısıyla 10 yıl öncesine göre; Türkiye de dünya da çok daha iyi bir yerde. Dürüstlerin, ülkelerine hizmet etmek isteyenlerin daha rahat hareket ettiği bir ortam var. Son referandumda da evet çıkması yine bu gelişimin son güzel aşamasıdır. Ben de evet dedim" görüşünü belirtti.
AK Parti hükümetini nasıl gördüğüne ilişkin Fadıl Akgündüz, "Ben seçimlere katıldığımda bağımsız milletvekili olarak kazanmıştım. Ben bir iş adamıyım. Salt bir parti olarak bakmam ama partileri faaliyetlerine göre değerlendiririm. Benim Türkiye'ye milli bir otomobil yapacağım zaman o günkü koalisyon hükümeti haksız yere şirketimi 10 yıl bağlayacak bir tedbir kararı uygulattı. Bu günkü hükümetse bu çalışmaları iş adamlarına özgürce yapabilecekleri bir ortam sağlıyor. Ben o gözle bakıyorum. Hangi parti gelirse gelsin yeter ki ülkenin önünü açıyorsa biz onun yanında oluruz." açıklamasını yaptı.
DOĞAN GRUBU KOÇ GRUBU'NDAN ETKİLENDİ

Fadıl Akgündüz, İmza projesi başlatıldığında kendilerine Koç ve Sabancı Holding ile Doğan Medya grubunun engel olduğu söylentilerine şu cevabı verdi: "Koç ve Sabancı demek çok doğru değil. Ama Doğan grubunun birebir etkilendiği grup Koç grubudur. Çünkü Sabancı grubu da zamanında yine otomotiv konusundaki çalışmalarda bir şehit vermiştir. Hatta Toyota'nın genel müdürüyle birlikte. Bu büyük bir savaş. Ve bu savaşı dürüstler her zaman kazanır. Ve biz de savaşı Elhamdülillah kazanıyoruz."
İmza'nın çalışmalarını yeniden başlatmasıyla bu kez bir engelle karşılaşmayacağını dile getiren Siirtli iş adamı, "Sadece Türkiye'nin değil dünyanın değişimi buna müsaade etmez. Geçmişte bu konudaki tekeller iflas bayrağını çekmiş vaziyette." dedi.
(CİHAN)

Geri
Yukarı