1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

İntum 57 ekran tüplü tv görüntü arıza

Konusu 'Televizyon Tamir Bilgileri' forumundadır ve lonicera tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. lonicera

lonicera Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar elimde İntum marka 3 yıllık 57 ekran tüplü tv var. Yaklaşık 5 ay önce ekran renkleri birbirine girdiğinde çok da fazla anlamamama rağmen servis ücretleri nedeniyle kendi işimi kendim yapayım deyip yola koyuldum. İnternette benzer şikayetleri görünce bendeki arızanın PTC arızası olduğu kanısına vardım. En yakın tv tamircisinden 3 liraya çıkma bir ptc alıp yaradana sığınıp tv ye monte ettim. Görüntü düzelince acayip mutlu oldum. Tamirci bana 75 liranı alırım demişti. 3 liraya halledince heveslendim tabii. Bugün ise farklı bir arıza ile tv yine su koyuverdi. Resimlerini iyi kötü çekmeye çalıştım. Yukarıdaki bilgileri de verdim ki acaba güç bela yapmış olduğum lehim mi sıkıntı yarattı. Yoksa başka bir parça mı arızalandı. Resimleri yüklüyorum. Ekran alt kısmında yaklaşık 10 cm kalınlığında siyah alan oluşmuş durumda.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Resimleri yüklemeyi beceremedim kusura bakmayın, o yüzden resim adresini de yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Temmuz 2014
  2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Vertikal devresindeki kondansatörleri kontrol et bu arada besleme devresini de aynı şekilde kontrol et. Kondansatörlerinden bir veya bir kaçı arızalı

3. lonicera

lonicera Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    İki adet kondansatörü balon gibi şişmiş halde gördüm. Yenileri ile değiştirdim, eskisi gibi oldu. Allah razı olsun sizden, çok teşekkür ederim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş