1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

İOS 4.0 Jailbreak (Hiç bi firmware bu kadar kolay JB yapılmamıştıi)-Resimli Anlatım

Konusu 'Diğer Model Cep Telefonları' forumundadır ve A.Anıl ÇETİN tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. A.Anıl ÇETİN

A.Anıl ÇETİN Moderator

Ödül Puanları:
    0
    JB hakkında kısa bilgi:
    1) Jailbreak tam olarak nedir?
    Jailbreak, ingilizce kelime anlamı olarak “firar, hapisten kaçış” anlamına, iPhone’da ise cihazın yazılımsal olarak özgür kalması anlamına gelmektedir. Ülkemizde bu işlem için zaman zaman “kırmak” terimi de kullanılmasına rağmen, “kırmak” terimi aynı zamanda “unlock” işlemi için de kullanıldığından, genelde ingilizcedeki haliye “jailbreak” terimi tercih edilir.

2) Neden Jailbreak işlemine ihtiyaç duyuluyor?
    iPhone aslında bir cep telefonundan ziyade bir cep bilgisayarıdır ve üzerinde yazılım olarak da Apple’ın bilgisayarlarında kullandığı Unix tabanlı bir bir işletim sistemi olan MacOS X bulunmaktadır. Fakat Apple, iPhone’da kullandığı işletim sistemini, bilgisiyarlarında kullandığının aksine daha kapalı ve daha kısıtlı özellikte yapmıştır. Bu yüzden iPhone kullanıcıları cihazlarına, aynı bilgisayarlarında olduğu gibi istediği uygulamaları yükleyememişlerdir. Bu da ilk çıktığı günden beri kullanıcıları, iPhone’u daha açık bir hale getirmenin arayışı içini itmiştir.
    İşte bu durumdan rahatsız olan ve teknik bilgisi yüksek bir grup iPhone kullanıcısı, geliştirdikleri yazılımlarla iPhone’u özgürlüğe (jailbreak) kavuşturmuşlardır

Aşağıdaki cihaz ve sürümlerinde çalışmaktadır..
    • iPod 1G on 3.1.2
    • iPod 1G on 3.1.3
    • iPod 2G on 3.1.2
    • iPod 2G on 3.1.3
    • iPod 2G on 4.0
    • iPod 3G on 3.1.2
    • iPod 3G on 3.1.3
    • iPod 3G on 4.0
    • iPad on 3.2
    • iPad on 3.2.1
    • iPhone 3G on 3.1.2
    • iPhone 3G on 3.1.3
    • iPhone 3G on 4.0
    • iPhone 3G on 4.0.1
    • iPhone 3G on 3.1.2
    • iPhone 3G on 3.1.3
    • iPhone 3G on 4.0
    • iPhone 3G on 4.0.1
    • iPhone 4 on 4.0
    • iPhone 4 on 4.0.1

Ben İpod Touch 3G de denedim sonuç olumlu [​IMG] versiyon 4.0 .

şu an cydia'ya gerekli sourceleri eklicem ardından installous onun ardından sbsettings [​IMG] vs vs [​IMG]

siteye girdiğinizde karşınıza şu ekran çıkıcak slide yapın ve işlemi başlatın yaklaşık 3 dk sürüyo

son olarak aşağıdaki ekranı görüceksiniz

iyi kullanımlar

iyi kullanımlar ;)

Sayfayı Paylaş