1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

iPhone Manuel Reset atma . kilitlenmelerde ve sorunlarda Resimli Anlatım

Konusu 'Cep Telefon Tamir Ve Programları' forumundadır ve guclusat tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    iPhone içerisinde bir işletim sistemi olduğunu düşündüğümüzde bazen şu durumlarda karşılaşabiliriz ,

telefon ekranı donup kalır menüde tıklanacak bir simge belirmez , konuşma sonrasında ekran karartısı gitmez ekran karartı şekilinde kalır

telefon halbuki çalışıyordur arama gelir alarm çalar fakat ekrana bir işlem yapamazsınız özellikle ekran sorunlarında ekran çalışmadığından normal olarak üsteki power tuşuna basılı tutup sürükle ve kapat işlemini yapamadığımızdan yeniden kapatıp açamayız

bu işlemin gerekli olduğu yukardaki gibi durumlarda ise telefona manuel olarak reset atarız ve telefonu yeniden başlatırız .

bu 3g telefonlarda çalışır durumda iken 3 nolu jack ı yerinden çıkartıp yeniden taktığımızdada olabilmektedir . telefon çalışır ama ekranda görüntü yoktur ..

böyle durumlarda üstteki ( sleep/awake ) power butonuna ve ön tarafta bulunan home butonuna ikisinede beraber basıp ekranın tamamen ışığının renk değiştireceği kadar basılı tutmammız gerekir

bu telefonun durumuna göre 7-8 sn ile 15-20 sn arasında değişebilir

telefon kapanıp yeniden ekrana apple logosu geldiğinde telefon tamamen kapanıp yeniden açılmaya başladığını anlarız ve elimizi butonlardan çektiğimizde telefonumuz yeniden kendisini başlatır o anki sorun ne ise o giderilmiş olarak yeniden telefon başlatılır .

bu bütün sorunları çözeceği anlamına gelmez , şöyleki bazı durumlar vardır örneğin cydia ile bazı yama yüklüyorsunuzdur ve yükleme tamamlanması normalden fazla sürmüş ve kilitlenmiştir home butonuna bastığınızda ana ekrana dönmüyordur

bu durumda hemen reset atmak sorunu çözemeyeceği gibi işletim sisteminin çökmesinede sebep olabilir , yani orjinal sisteme yapılacak bir yama neticesinde silinmiş orjinal dosya yerine tam yenisini kurarken siz sistemi kapatırsanız yeniden sistem başlarken silinmiş ve yerine yenisi konmamış sistem dosyası yüzünden sistemi açamayabilir bu yüzdende telefonunuz çökmüş olabilir

bu durumlarda yeteri kadar süre beklemeniz önerilir

veya olduki işletim sisteminiz çöktü herhangi başka bir nedenden ve takıldı kaldı bu resetleme sonrasında yeniden başlarken normal başlayacak anlamına gelmez , zaten işletim sisteminiz çökmüştü haliyle yeniden başlarken açılmayacaktır ..

bu bahsettiğimiz işlem genel donmalarda ve kilitlenmelerde sonuçta sisteminizde sorun olmadığı için geçici donmayı geçmek için sorunsuzdur ama yukarıda bahsettiğim duurmlarda tersine sorun çıkarabilir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş