1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

IQ-Plus'ta Loader Version Farkına Son !

Konusu 'Yumatu' forumundadır ve cemil55 tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. cemil55

cemil55 Gold Member

Ödül Puanları:
    1
    Sayın Meslekdaşlar, bildiğiniz gibi hasbel kader kanal listeleri hazırlıyorum.Emek verip Hazırlıyorsun.Yeni yazılım çıktığında;Bu kanal listesini yeni yazılımda kullanamıyorsun.Dolambaçlı yollardan çözmek mümkün.Çünkü Yazılımların versiyonu farklı birde isimleri farklı(SKY-TRUMAN-GLOBO vs.)Bu durumu kısa zaman önce yaşadım.Cihazın FLASH'ını JTAG'la yazmak zorunda kaldım.Bu duruma pratik bir çözüm buldum.Aşağıda vereceğim loaderi kullanın ve birde şu kanal editörünü.Sorun Ortadan kalkacaktır.

YAPILAN TESTLER:1.
    Bu loader'le(ALI Upgrade Ver1.1.0):1.2.48 Yazılımından 1.2.82 yazılımına kadar, Yazılımları tek tek attım.Hiçbir yazılımın sonunda cihazın LOADER VERSİON: M3329C 1.0.3 olmadı.Hepsinin loader versionları aynı ve şu:LOADER VERSİON: M3329C 1.0.2

2.Klasik herkesin kullndığı "IQ & IQ PLUS yükleme loaderi (Ver.2.0.05)" ile 1.2.81 ve 1.2.82 yazılımlarını sıra ile attım.Cihazın loader versionu :M3329C 1.0.3 oldu.Geriye dönük bir yazılım atmak istediğimde "STB" hatası verdi.
    IQ serisi elimde olan loaderleri kullanarak:IQ-PLUS'a eski versionlu bir yazılım atamadım.STB hatası verdi.

3.
    ALI Upgrade 1.1.0'la:Eski versionlu yazılımları sıra ile Tek tek attım.Sorun yaratmadı.Fakat cihazın loader versionu:M3329C 1.0.3 olarak kaldı.

SONUÇ:Bu ikiliyi Kulanırsanız:Yazılım ve kanal listesi yüklemelerinde sorun yaşamazsınız.... Sizlerle paylaşmak istedim.... Saygılar...

YUMATU IQ-PLUS'ta Sağlam cihazmış.İnanmayacaksınız belki;3-4 Saat içinde süerkli yazılım ve kanal listesi yükledim.Bu testleri yapmak için.Gık demedi.Ben bu mikro FLASH'ın bu kadar yüke dayanacağını hiç tahmin etmezdim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Temmuz 2009

Sayfayı Paylaş