Kart Paylaşımı (card sharing) Ne Demek?

Konusu 'Dreambox' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Anlamı _ Card Sharing _ Kart Paylaşımı (Türkçe karşılığı)

  Tanımı _ Uydu alıcısına EMU yazılımı atmaya softcam key tarzı şifre dosyaları yüklemeye elle key girmeye gerek kalmadan internet bağlantısı kullanılarak abonelik kartlarının paylaşılarak kullanıldığı ve gerekli bilgilerin (keylerin) abonelik kartlarından alınarak şifreli yayınların izlenmesine dayalı bir uygulamadır.

  Gerekli En Temel Aletler

  - Bu uygulamaya uygun bir uydu alıcısı (en azından sharing destekli yazılımı olan)
  - Bir adet PC (bilgisayar)
  - En az 2 portlu bir ADSL modem (dolayısı ile internet bağlantısı da)
  - (PC <-> com port yapabilen cihazlar da mevcut share serverlerden yararlanabilirler altta açıkladım)

  - Mümkünse abonelik kartları olan veya sharing yapan 3-5 arkadaş.(parasız olarak bu olayı yapabilmeniz için)

  Sharing ile EMU veya softcam arasında ne fark var ? : Aslında tek ortak noktaları şifreli yayınları izleyebilmektir. Fark ise; uydu alıcılarına yüklenen EMU yazılımlarının ve softcam gibi key dosyalarının içerisinde şifreli yayınları çözen keyler vardır fakat statiktirler. Kullanıcı bunu elle güncelleyene kadar kendi değişmez. Kart paylaşım olayında ise key veya şifre çözme gibi bir dert yoktur. Aktif olan abonelik kartlar üzerinden şifreli yayınlar izlenir. Key değişme veya güncelleme derdi yoktur. Bu işlemleri kart kendisi yapar, kullanıcıya sadece izlemek kalır..
  Sharing (kart paylaşımı) hizmeti iki şekilde verilebilir

  Uydu alıcısı kullanılarak : Elinde internete çıkış (LocalAreaNetwork) özelliği olan ve (tercihen) en az 1 adet abonelik kartı olan bir kişi, başkalarına internet üzerinden paylaşım yapabilir.
  Sharing Server PC ile : En az 1 adet abonelik kartı ve 1 adet kart okuyucu programmer cihaz bir PC'ye bağlanır. İşletim sistemi (linux veya windows) üzerine gerekli modüller kurulur ve ayarlamalar yapılır. Bu kart okuyucuya takılan kart ta internet üzerinden paylaşıma sunulur ve kartın ait olduğu paketteki şifreli kanallar kullanıcılar tarafından izlenebilir
  arkadaşlar paylaşmak istedim inşallah faydası olur.
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle