1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Katılımsız Kurulum Ne Demektir ?

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.163
  Ödül Puanları:
  48
  Katılımsız kurulum; unattended setup, silent install, gizli kurulum, otomatik kurulum, sessiz kurulum, kullanıcı mudahalesi olmayan kurulum şekillerinde de anılabilir.

  Katılımsız kurulum; kullanıcı müdahalesi olmadan, kendiliğinden yüklenen otomatik kurulumlardır. Katılımsız kurulum için hazırlanan dosyanın sadece çalıştırılması yeterlidir, size kuruluma dair hiçbir soru sorulmayacaktır, programın yüklenmesi otomatik olarak yapılacaktır.

  Katılımsız kurulumlar script, ek komutlar, çok çeşitli parametreler kullanılarak normal kurulum işlemlerinin (adımlarının) önceden tanımlanması ile oluşturulur. Bu noktada normal program kurulumunda tarafınızdan yapılacak tüm adımlar-işlemler katılımsız kurulumda önceden belirlendiği için kurulum kendiliğinden tamamlanır.

  Katılımsız Kurulumları Tercih Ederek Zaman Kazanın

  Bu tür hazırlanmış katılımsız kurulumlar tercih edilerek bilgisayarına ihtiyaç duyduğunuz yazılımları yüklemeniz artık çok az zamanınızı alacaktır. Eğer hazırlanan katılımsız kurulum serial vb.. lisanslama işlemleri içermişse programlarınız lisanlı (full) olarak kurulacaktır. Bu durumda kurulumdan sonra lisanslama vb.. işlemler ile uğraşmayacaksınız.
  alıntıdır
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş