Klasöre Arka Plan Resmi Koyalım...

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve ibrahimyzci tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. ibrahimyzci

ibrahimyzci Moderator

Ödül Puanları:
    16
    Anlatacağım bu konudan sonra Windows'da Klasörlerinize arka plan resimleri ekleyebileceksiniz...
    şimdi ilk önce masaüstüne yeni bir metin belgesi açalım ve içine şunları yazalım...

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
    iconarea_image="C:\Uydudoktoru.jpg"
    iconarea_text=0x00000000

bu aşamayı 1. resime bakarak daha iyi kavrayacaksınız...

Resim 1;

Ardından Metin Belgesinde Dosya bölümünden - Farklı Kaydet sekmesine tıkladıktan sonra dosya adını desktop.ini olarak değiştiriyoruz ve Kayıt türünü tüm dosyalar olarak değiştiriyoruz ardından Kaydet diyoruz.

Resim 2;

Sonrada Masaüstündeki Desktop'u kopyalıyoruz

Resim 3;

Şimdi C'de denemek için açtığım "deneme" isimli klasöre yapıştır diyorum, ardından Başlat çalıştır dedikten sonra şu komutu yazıyorum Attrib +s "C:\deneme" tabi klasörümüzün konumuna göre yazıyoruz bu komutu benim açtığım klasör c'de olduğundan ve klasörümün ismi deneme olduğundan böyle yaptım.

Resim 4;

deneme isimli klasörümü şimdi Tekrar açıyorum:istersek klasördeki desktop dosyasına girer ve resim url'sini değiştirerek arka plan resmini değiştirebiliriz

Resim 6;

Kolay Gelsin...

Yüklüyor...