• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

lcd ekranlı olup 6 buton ile 6 röle kontrol devresi ihtiyacı

mylifese

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Offline
#1
6 buton ile 6 röle kontrol devresine ihtiyacım var.bu devre pic ile kontrol edilmelidir .Logıc -low--med1 -med2-hıgh ve con.tester lcd ekranda yazmalı her bir butona basıldığında ona karşılık ekranda yazı yazmalıki ve o butona ait röle çekmelidir.böyle bir devre tasarlayabilirmisiniz.
 

mylifese

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Offline
#2
amatör bir devre tasarlayıp. bu devreyi yapmak istiyorum. malum. ölçü aletleri her elektronik malzemeyi devre üzerinde test edemiyor. bir arkadaşım pahalı bir kart tamir cihazı aldı. .bende daha basit bir cihaz tasarlayabilir miyim dedim. resim ekleyedim.adres olarak ekledim.(http://seattlerobotics.org/encoder/200304/VItracer.htm.) Nette biraz araştırma yaptım.bu devre çalışır mı?
 

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Offline
#4
Ben denemedim arkadaşım pahalı dediğiniz test cihazının bir kaç versiyonunu da gördüm benim yaptığım tamirlerde ihtiyaç duymadığımdan link verdiğiniz devre gibi devreler ile de maalesef ilgilenmedim ama zamanımda müsait değil çalışır mı sorusuna gelinde çalışır gibi duruyor denemeniz lazım..