1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

LG LCD Tv Görüntü Yok & Ses Var

Konusu 'Televizyon Tamir Bilgileri' forumundadır ve BypAnThEr tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. BypAnThEr

BypAnThEr Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar;
    Elimde LG Marka 32" LCD Tv Var.
    Geçenlerde Görüntü Bir Anda Gitti, Ses Var Ama Görüntü Yok . . .
    Kanal Değiştiriyorum Ses Geliyor Ama En Ufacık Bile Görüntü Yok.
    Biraz Elektronikten Anladığım İçin LCD nin içini Açtım ve Besleme Kartında 5 Tane Kondansatör' ün Patlak Olduğunu Gördüm. 4x 35 V 680 UF - 1x 35 V 480 UF Bunların Yerine 1 Tane 35 V 1000 UF ve 4 Tane 35V 250 UF Kondansatör Taktım. Besleme Kartının Yeşil Olan Bölümünde Patlak Olan Kondansatörün 1 Ayağının Yeşil Bölümünün Sökülmüş Olduğunu Gördüm. ( Lehim Tutmaz Durumda Yani ) Zar Zor Lehimi Tutturdum.
    Şimdi Televizyonu Açtığımda Yine Aynı, Ses Var Görüntü Yok.
    Sizce Başka Bir Problem Mi Var, 4 Tane Taktığım Kondansatörlerin UF Değeri Küçüktü Ondan Mı Yapıyor veya Besleme Kartının Yeşil Bölümü Sökülmüş Olduğu İçin Lehim Tutmadığı İçin Mi Oluyor.
    Yardımlarınızı Bekliyorum.
    Şimdiden Teşekkürler . . .

2. tvtekniker

tvtekniker Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Beslemede ne çıkartmış isen o değerdeki kondansator kullan yada o değerlere çok yakınını kullan.besleme çıkış voltajlarını ölçmen gerekli.ekranda ışık varmı yoksa siyahmı?inverter kartına voltaj gidiyormu kaç volt gidiyor.bu bilgileri kontrol edin ve olumlu yada olumsuz bildirin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş