merhaba cevaplarınızı bekliyorum

erpeker

Üye
Kayıtlı Üye
merhaba üstadlar benim sizlere sorum olacak konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum
şifreli kanalları izleyebilmem için anteni hangi uyduya çevirmeliyim...? 120lik çanak anten kullanıyorum aynı anda başka hangi uyduları izleyebilirim?
görüntü kalitesini artırmak için.. altın uçlu scart ve hd lnb taksam nasıl olur?
hd lcd tvde görüntüler geniş görünüyo.. bunu standart olarak nasıl düzeltebilirim hd uydu alıcısımı almam gerekir?
teşekkürler saygılar

wodex 1010i usb kullanıyorum

39 hellassat uydusuna çevirebilirsiniz.Görüntüdeki sorunu düzeltmeniz için tv ayarlarından görüntü ayarlarını tv nize göre ayarlayınız.LDV ve LED Tv için en iyisi HD receiver almaktır yayınlar hd olmazsa bile görüntü kaliteleri yüksektir.kullandığınız kablo çok önemlidir.

cevabınız için teşekkür ederim.... scart kablosu normal kablo... görüntü ayarları 16:9da hd uydu alıcıları çok pahalı ucuz çözümlerle işi halletmek...en iyisi altın uçlu scart almak... 39 hellasat ile çoklu lnb takarak başka uydu izleyebilirmiyim?

hotbirt uydusuna yakın izleyebilirsiniz.görüntü ayarı 4:3 olması lazım normalde tv geniş ekran ise 16:9 aldıktan sonra aynı yerde genişletme ayarları mevcuttur.

Geri
Yukarı