1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Micropower FM vericisi

Konusu 'Fm Verici Devreleri' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 23 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Bu micropower verici bir kablosuz mikrofon, özel tür amaçlar frekans 87,9 MHz için belirlenmiş üzerinde çalışıyor olarak kullanılabilir.Band (FM-2 veya FM) olan herhangi bir sinyal VHF FM alıcısı alın.Bu AA veya AAA hücrenin birinden verici beslenir.
  Teknik veriler verici
  Çıkış gücü, mW, artık ..... 0.5
  Besleme gerilimi, V ..................... 1.5
  Akım tüketimi mA ....................... 2
  Menzil, m, artık ....... 50

  [​IMG]

  Devre Şekil l'de gösterilmiştir.1 endüktif trehtochki FET izolasyonlu kapılı VT1 şemasına göre monte edilmiş bir jeneratör olup.Bobin L1 ve varikapnoy matris VD1 oluşturduğu salınım devresi.Bir bobin L2 tarafından Endüktif anten bağlama.Anten kompaktlık için bobin burulabilir, 0,2 ila 0,8 m kablo uzunluğu herhangi bir bölümü hizmet edebilir.
  Bir kapasitör C1 ve R3'ün kapasitans ve bunun sonucu olarak, frekans modülasyonu (FM) jeneratör değiştirir varikapnuyu matriks verilir bir direnç yoluyla elektret mikrofondan modülasyon sinyali.R1R2 çalışma noktasını ayarlamak için hizmet veren gerilim bölücü matrisi Varicaps.Yaklaşık 30 pF - (Bir ön voltajın 4 at) kapasitesinin sertifikalı değer.Bu tasarımda sadece 0.75 V bir önyargı gerilim, kapasite daha fazla ve pF 60 ... 100 olduğunda.Ama ihtiyacını ortadan kaldırarak voltfaradnoy artar ve eğim özellikleri, ayrıca sinyal AF geliştirmek için.
  Rulo çerçevesiz verici.Onlar SEW-2 0,44 4 mm çapında bir tel bir mandrel üzerine sarılır ve içerirler: 1 devrimi -: - L2 L1 7 ortak kabloya bağlı ucundan sayma 3 turdan bir musluk ile döner.Mikrofon elektret FEM-3 veya benzer ithal olarak her şey olabilir.Varikapnuyu KVS111 matrisi de herhangi bir harf indeksi, transistör ile çekilen, ancak aralık 1.5 ... 4 mA ilk drenaj akımı bir kopyasını almak gerekir edilebilir.Tahliye akımı kapatarak terminalleri ile bir araya verici bobin L1 üzerinde ölçülebilir ve kısa iletken pil miliamper ile seri olarak bağlanır.

  [​IMG]

  Monte verici Şekil l'de gösterilmiş olan PCB çizimi.(Detaylar) 1 ve 1: 2 arasında bir ölçekte 2 1 (onlar olmadan).Devre kartı yok delikler ve parçaların terminalleri yastıkları doğrudan lehimleriz.Vericinin kurulması frekansı 87,9 MHz, sıkıştırma ve gerginlik kurulumu düşürülür bobin L1 döner.Bu kolayca bir sinyal VHF FM alıcısına sonraki üniteye yerleştirmek ve buna dinleyerek yapılır.Anten ile iletişim bobinleri L1 ve L2 arasındaki mesafeyi seçerek, maksimum sinyali için seçildi.Belki de bu uzak vericiden izleme alıcısı dahil gerektirecektir.Bobin bağlantı şasiye bağlanmış olan ucuna yakın bir çevre çizgisine sahip eş eksenli.
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Micropower vericisi
 1. guclusat
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  941
 2. uydudoktoru
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.040
 3. guclusat
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.007
 4. guclusat
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.106
 5. guclusat
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.452

Sayfayı Paylaş