Microsoft Outlook 2013 IMAP E-posta Ayarları

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Online

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.181
  Ödül Puanları:
  48
  1. Microsoft Outlook ilk kez açıldığında ekrana Microsoft Outlook 2013’e Hoş Geldiniz (Startup) penceresi gelir. Hesap oluşturmak için İleri (Next) düğmesine tıklanır.

   [​IMG]
  2. Microsoft Outlook Hesap Kurulumu (Account Configuration) başlıklı pencerede,Evet (Yes) seçeneği işaretlenir ve İleri (Next) düğmesine tıklanır.

   [​IMG]
  3. Açılan pencerede Elle kurulum veya ek sunucu türleri (Manually configure server settings or additional server types) işaretlenerek İleri (Next) düğmesine tıklanır.

   [​IMG]
  4. POP veya IMAP seçeneği işaretlenir, İleri (Next) düğmesine tıklanır.

   [​IMG]
  5. POP ve IMAP Hesap Ayarları (E-mail Settings) penceresinde kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre girilir. Hesap Türü (Account Type) IMAP seçilerek, Gelen posta sunucusu (Incoming mail server) olarak imap.itu.edu.tr, Giden Posta Sunucusu (SMTP) (Outgoing mail server) olarak da outgoing.itu.edu.tr yazılır. Ardından Diğer Ayarlar (More Settings) düğmesine tıklanır.

   Yukarıda belirtilen ayarlar tüm İTÜ mensupları için geçerlidir.

   [​IMG]
  6. Açılan pencerede Gelişmiş (Advanced) sekmesi altında Gelen sunucusu (IMAP) (Incoming server) alanındaki Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan (Use the following type of encrypted connection) seçeneği SSL olarak seçilir. Giden sunucusu (SMTP) (Outgoing server) olarak 587 girilerek Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan (Use the following type of encrypted connection)seçeneği olarak TLS seçilir.

   [​IMG]
  7. Giden Sunucusu (Outgoing Server) sekmesinde, Gelen sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor (My outgoing server (SMTP) requires authentication) seçeneği işaretlenir böylece istemcinin kimlik doğrulaması yaparak mesaj göndermek istediği belirtilir. Tamam (OK) düğmesine tıklanarak ayarlar tamamlanır.

   [​IMG]
  8. Son olarak, Son (Finish) düğmesine tıklanarak kurulum tamamlanır.

   [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle