1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Namaz Kılmak ve Sağlık Açısından Faydaları

Konusu 'Sağlık-Güzellik-Kadın' forumundadır ve ibrahimyzci tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. ibrahimyzci
  Offline

  ibrahimyzci Moderator

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  401
  Ödül Puanları:
  16
  [​IMG]

  Namaz kılmak ve Sağlık açısından faydaları

  1- Namazda yapılan hareketler yavaş olduğundan kalbi yormaz. Muhtelif saatlerde olduğu için insanı dinç tutar zindelik verir.

  2- Günde 80 defa alnını secdeye koyan bir insanın ritmik olarak beynine daha fazla kan ulaşır.bu yüzden hücreler yeterli beslendiği için hafıza kaybı gibi problemlerle karşılaşılmaz tıpta geçen demans senil denilen hastalığa rastlanmaz beyin rahatlar.

  3- Eğilip kalkmaktan dolayı kan devri daimi düzgün olur ve gözlerde oluşan bu beslenmeden dolayı göz içi tansiyonu artmaz ve düzenli olur. Aynı zamanda göz içi sıvısının düzenli olarak değişmesine yardımcı olur ve katarakt karasu gibi rahatsızlıklar önlenmiş olur.

  4- Namaz kılmaktaki izometrik hareketler midedeki gıdaların iyi karışmasına safranın kolay akmasına ve dolayısı ile safra kesesinde birikinti yapmamsında pankreastaki enzimleri kolay boşalmasına yardımcı olur. Kabızlığın önlenmesine ve böbrek idrar yollarının çalkalanmasından dolayı böbrek taşlarının önlenmesine ve mesenenin boşalmasına yardımcı olur.

  5- Namazda yapılan izometrik hareketler sayesinde devamlı çalışmayan kas ve adalelerin çalışmasına ve bunlardan kaynaklanan artroz ve kireçlenme gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

  Alıntı
   

Sayfayı Paylaş