• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Neden HDTV almalıyım?

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
#1
HDTV almak için çarpıcı görüntü kalitesinden gelişmiş programlamaya ve HD ses kalitesine kadar çok sayıda neden vardır—dijital yayınlara geçişten bahsetmeye bile gerek yok.
Görüntü Kalitesi

Ev eğlencenizin kalitesine yatırım yapar mısınız? HDTV ile favori programlarınızı, filmleri ve spor olaylarını seyrederken daha zengin renklerin, daha koyu siyah tonların ve daha net görüntülerin keyfini çıkaracaksınız.
Çözünürlük

Hem eski, hem de yeni TV'ler bir dizi yatay çizgiden ve bu çizgiler de "piksel" adı verilen küçük noktalardan meydana gelir. Bu çizgilerin ve noktaların sayısı, bir TV'nin "çözünürlüğünü" veya görüntü netliğini oluşturur.
Geniş Ekran

Bir geniş ekran TV ile evinize daha büyük, daha iyi görüntüleri ve sinema tarzı seyir keyfini taşıyın. 16:9 formatında, "gerçek" geniş ekran televizyon yayınlarını ve filmleri seyredeceksiniz. Dijital geniş ekran, TV'nin geleceğidir.
Surround Sound

High-definition TV programlarının çoğu, Dolby Digital 5.1 Surround Sound ile yayınlanır (sinemalarda bulunan hi-fi ses). Bir HDTV ile evinizin konforunda sinema kalitesinde surround sound'un keyfini çıkaracaksınız.